Nevşehir’de yıldırım düşen evde yangın çıktı Nevşehir’de yıldırım düşen evde yangın çıktı

Ülke genelinde bayramda meydana gelen 3 bin 706 trafik kazasında 48 kişi hayatını kaybetti.
İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya, bayram tatilinin ilk 6 gününde meydana gelen trafik kazalarında 48 vatandaşın hayatını kaybettiğini, 6 bin 184 vatandaşın ise yaralandığını açıkladı.
Bakan Yerlikaya sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada; “Bayram tatilinin 6’ncı gününde 635 trafik kazası meydana geldiğini açıklayarak, 391 bin 472 aracın denetlendiğini, 23 bin 813 araca hız ve radar işlemi, 23 bin 886 araca ise diğer işlemler yapıldı” dedi.
3 BİN 706 TRAFİK KAZASI YAŞANDI
Paylaşımında bayram tatilinden bu yana meydana gelen kazalara ilişkin bilgi veren Yerlikaya, bayram tatilinin ilk 6 gününde 3 bin 706 trafik kazası meydana geldiğini ve kazalarda 48 kişinin hayatını kaybettiğini belirten Yerlikaya, 6 bin 184 vatandaşın ise yaralandığını belirtti.
Yerlikaya paylaşımda sürücülere uyarıda bulundu. Aşırı hız yapılmamasına dikkati çeken Yerlikaya, “Araçlarımızda da otobüslerde de emniyet kemeri takmayı ihmal etmeyelim. Trafik kurallarına uyalım” dedi.
Yerlikaya, bayram tatili boyunca trafik polisleri ve jandarma trafik ekiplerinin 24 saat esasına göre denetimlere devam ettiğini de açıklamasında belirtti.
(İçişleri Bakanlığı)