Vali Çelik vatandaşlarla bayramlaştı Vali Çelik vatandaşlarla bayramlaştı

Niğde Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Şinasi Göktepe, kaliteli ve güvenilir ürünler için vatandaşların yerel esnafı tercih etmeleri gerektiğini belirterek, vatandaşların Ramazan ayında merdiven altı üretimden uzak durmaları gerektiğini ve alışverişlerini küçük esnaftan yaparak esnafa destek olmaları gerektiğini belirtti.
MERDİVEN ALTI ÜRÜNLERE DİKKAT EDELİM
Ramazan ayının yaklaşması ile birlikte merdiven altı gıda ürünlerinden uzak durulması konusunda vatandaşları uyaran Niğde Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Göktepe, mübarek Ramazan ayında, ucuz ve kalitesiz üretim yaparak insan sağlığını hiçe sayan fırsatçıların sayısının arttığına da dikkat çekti.
Başkan Göktepe açıklamasında; ‘’Vatandaşlarımız fırsatçılara mahal vermemek için Ramazan alışverişlerini yaparken piyasanın altında satılan ürünlere şüpheyle yaklaşmalı.  Ağzımız tatlasın diye yediğimiz gıdaların ağzımızın tadını kaçırmaması için alışverişlerde güvenilir kendi esnafımız tercih edilmeli. Çünkü bizim esnafımız kendi yemediği hiçbir ürünü müşterisine yedirmez. Ramazan sofraları kurulurken ve yardım paketleri hazırlanırken merdiven altı ürünlere dikkat edelim.  Yol kenarında araç arkalarında satılan, köy ürünü diyerek pazarlanan birçok ürünün içinde ne olduğu bilinmiyor. Üç kuruşa tenezzül eden ve insan sağlığını hiçe sayan bu fırsatçılara mahal vermeyelim. Denetim çok önemli. Denetimler sıklaştırılarak halkın sağlığını tehdit eden fırsatçılara göz açtırılmamalı” diye konuştu.
YEREL ESNAFIMIZI DESTEKLEMELİYİZ
Ramazan alışverişlerinde mahalle bakkalının ve yerel esnafın tercih edilmesini isteyen Göktepe; ‘’Yerel esnafımızdan alışveriş yaparak Niğde ekonomisine katkıda bulunabiliriz. Yerelin tercih edilmesi esnafımız için çok kıymetlidir. Vatandaşlarımızdan yerel esnaf hassasiyetini göstermelerini bekliyoruz.
Ramazan alış-veriş ihtiyaçlarını yerel esnaftan karşılamanın toplumsal dayanışmanın, kardeşliğin, huzur ve bütünlüğün bir gereği olduğunu hatırlatan Göktepe, “Ramazan ayı berekettir, huzurdur, mutluluktur, paylaşmaktır. Mahallelerin simgeleri olan bakkal amcalarımı, şehrimizin olmasa olmazı olan yerel esnafımıza değerli Niğde halkının kendi şehrinin esnafına destek vermesi ve en azından Ramazan alış-verişlerini bakkallarından yapmalarını önemle rica ediyorum. Yerel esnaf kalkınmalı ki, yaşasın. Yaşasın ki, eli darda olana imdat, fakir-fukaraya yoldaş, çocuklarımıza mutluluk, vatandaşa sırdaş olabilsin. Yerel esnafın Ramazan ayında alış-veriş yönünden yüzde 50 daha fazla hareketlilik ve canlılık yaşayacağını ümit ediyorum. Bakkalımız ve diğer sektörlerdeki esnafımız için Ramazan ayı can suyu olacaktır’’ dedi.
(Dahi GEDİK)