Niğde Eğitim-İş ÖMK taslağını protesto etti Niğde Eğitim-İş ÖMK taslağını protesto etti

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği, aralarında Niğde Şubesinin de olduğu tüm yurttaki şubelerinde, Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde verilen acı kayıpları ve terör sorununun çözümüyle ilgili değerlendirmelerini içeren eş zamanlı ortak basın açıklamasında bulundu.
ÜZÜNTÜMÜZ KADAR ÖFKEMİZ DE BÜYÜK
Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Niğde Şube Başkanı Hasan İpek geçtiğimiz gün Dernek binasında saat 13.00’te gerçekleştirdiği ortak metinli basın açıklamasında, “Hiçbir insani ve ahlaki değeri olmayan, 40 yıldır alçak ve kalleşçe saldırılarına devam eden PKK terör örgütü cani yüzünü son olarak Irak’ın kuzeyinde devam eden Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 22-23 Aralık 2023 günü 12 kahramanımızı ve 12 Ocak 2024 günü 9 kahramanımızı Şehit ederek göstermiştir. Bu menfur saldırıları lanetliyoruz. Her karış toprağı şehit kanıyla sulanan aziz vatanımızın başı sağ olsun! Bu topraklar ilelebet bize vatan olsun diye 21 yiğidimiz daha toprağa tohum diye düştü. 21 Vatan evladı Şehit oldu. 21 Can, evlat, ana, ocak, kardeş, baba ne derseniz deyin.21 Yiğit! Bu büyük acıyla yandık kavrulduk, Tüm Türkiye yüreğinde hissetti. Üzüntümüz kadar öfkemiz de büyük. Bugün gün aymadı, güneş doğmadı güzel vatanımızın üstüne. Ateş düştüğü yeri değil, tüm Türkiye’yi yaktı. Eğer şehitlerimize bir vefa borcunuzun olduğunu düşünüyorsanız, Eğer samimiyseniz önce Türkiye Büyük Millet Meclisinin içinde terör örgütünü destekleyen soysuzları buradan çıkarın. Kendi siyasi ikbal ve gündelik siyasi çıkarlarınız için; parti programlarında ve her söylemlerinde Devletin Ülkesi ve Milletiyle bölünmez bütünlüğüne yönelik problemleri olduğu görülen terör örgütlerinin siyasi uzantılarının Mecliste bulunmasına kayıtsız kalınması hatta iş birliği yapılması, bu partilerin iplerini elinde bulunduran terör örgütlerine uluslararası zeminde meşruiyet kazandırarak, emperyalist güçlerin ve devletlerin kendi emelleri için kullandıkları birer aparat haline geldiklerini unutmayınız’’ dedi.

Hasan İpek

AYNI HATALARA DEVAM EDİLİRSE TERÖR BİTMEZ
Dernek Şube Başkanı İpek açıklamasının devamında, “Diyarbakır Emniyet Müdürünü Şehit eden terörist, Diyarbakır Bismil ilçesinde belediye başkan adayı olmuştur. Terörün neden bitmediğini, bitirilemediğini en iyi açıklayan haberdir. Baş tutanın, başı kesilmedikçe bu terör bitmez. Abdullah Öcalan idam edilmedikçe bitmez. Siyasi uzantıları mecliste oldukça bu terör bitmez. Teröristlerin ve birinci derecede yakınlarının mal varlıklarına el koymadıkça terör bitmez .Teröristlerin ve birinci derecede yakınlarının tüm işletme ruhsatları iptal edilmedikçe terör bitmez. Terörist, terörist sempatizanlarının ve siyasi uzantılarının tüm sosyal güvenceleri iptal edilmedikçe terör bitmez Yurt dışında yaşayan terörist ve terör sempatizanlarının ülkeye girişleri ve tatil yapmaları engellenmedikçe terör bitmez. Devletin Ülkesi ve Milletiyle Bölünmez bütünlüğüne kast edenlerin ömür boyu siyaset yapmasına engel olunmaz ve tüm mal varlıklarına el konulmazsa terör bitmez.31 Mart'ta yapılacak Yerel Seçimlere terör uzantısı partilerin katılmasına izin verilirse terör bitmez .Kısaca ve özetle aynı hatalar yapılmaya devam edilirse terör bitmez” Diye konuştu.
SÖZ VERİYORUZ
İpek basın açıklamasının son kısmında,”1997 yılında o dağlarda mücadele ederken ve şehit ve gazi verirken o yıl elimize doğan çocuklarımızı bugün şehit veriyorsak bugün doğan çocuklarımızı şehit vermemek için tedbir şart. Her şeyimizi sizlere borçlu olduğumuz Şehitlerimiz; mübarek kanlarınızla yoğurduğunuz bu kutsal toprakların bağrında rahat uyumanız için sizlerin son şahitleri olan biz Gaziler ölene kadar, bizlere emanet ettiğiniz Vatanımızı, Bayrağımızı, Mukaddesatımızı bizden sonra gelecek nesillerimize namahrem eli değdirmeden, hiçbir kişisel menfaat gözetmeksizin koruyarak teslim edeceğimize söz veriyoruz. Ruhunuz Şad Mekânınız cennet olsun.” İfadelerine yer verdi.
(Dahi GEDİK)

Editör: Niğde Haber