Bağlama’da Bahar coşkusu şenlikle yaşandı Bağlama’da Bahar coşkusu şenlikle yaşandı

Niğde Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Halil İbrahim Kızıltan bayram öncesi sürücülere uyarılarda bulundu.
Niğde Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Halil İbrahim Kızıltan, bayram tatilinin başlaması ve hava sıcaklıklarının mevsim normallerine çıkmasıyla birlikte sağlıklı ve güvenli yolculuk için araç bakımının şart olduğunun altını çizerek, sürücüleri güvenli sürüş için önemli noktaları hatırlattı.
Bayram tatili öncesinde sanayi sitelerinden oto tamircilerinin önünde yoğunluk oluşmaya başladı. Yola çıkacaklar araçlarının bakımını yaptırmaya başladı. Yaz bakımı zamanın da gelmesiyle birlikte oto sanayi sitelerinden esnafın işleri de arttı. Bayram tatilini memleketlerinde veya köylerinde geçirmek için yola çıkacak sürücülere bir uyarıda Şoförler ve Otomobilciler Odasından geldi.
Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Halil İbrahim Kızıltan, sürücülere bakımsız araçla yola çıkmayın, emniyet kemeri takın, uykusuz araç kullanmayın, trafik kurallarına harfiyen uyun, bayram acıya hüzne dönüşmesin uyarısında bulundu.
ARAÇLARIN YAZLIK BAKIMLARINI YAPTIRIN
Başkan Kızıltan; ‘’Araçların kışlık bakımları olduğu gibi yazlık bakımları da bulunuyor. Tüm sürücülerimiz bunları yaptırmak zorunda ve yaptırmalıdır. Önümüzde bayram tatili var. Bu sürede araçların yolda kalıp arıza yapmaması ve trafik kazalarını önüne geçmek için herkesin araç bakımlarını yaptırması gerekiyor. On nokta kontrol dediğimiz lastik, su, yağ, akü gibi etkenlerin aracı yolda bırakmayacak şekilde yaptırılmalıdır. Aracın bakımlarını serviste çalışan ustalarımız bilir. Vatandaşlarımızdan tek ricamız bayram süresince trafik yoğunluğu olacağı için dikkatli araç kullanmaları ve emniyet kemeri takılmasını öneriyoruz” dedi.
(Dahi GEDİK)