Müdür Ekinci: Bir hayal ve bir amaçla yola çıkıldı Müdür Ekinci: Bir hayal ve bir amaçla yola çıkıldı

Niğde Valisi Cahit Çelik, Türk Polis Teşkilatımızın 179’ncu kuruluş yıl dönümünü münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.
Vali Çelik mesajında, “Ülkemizin huzuru, Milletimizin can ve mal güvenliği ile devletimizin bölünmez bütünlüğünü koruma görevini kendisine vazife edinen Türk Polis Teşkilatımızın 179. Kuruluş yıldönümünü kutlamanın haklı gururunu yaşıyoruz. Türk Polis Teşkilatımız kurulduğu günden bugüne olağanüstü gayretler sergileyerek Devletimizin bekası ve kamu düzeninin sağlanması, kişi hak ve özgürlükleri çerçevesinde toplumun huzur ve güveni için, gece – gündüz demeden her türlü zor koşullara rağmen görevini yerine getirerek halkımızın takdirini kazanmış, sosyal hukuk devletinin sağlanması için de oldukça güç ve önemli bir sorumluluk üstlenmiştir.
Kendilerine verilen görevleri yasal sorumlulukları çerçevesinde devlet adına başarıyla yerine getiren polisimiz, büyük özveriyle ve üstün görev anlayışı ile milletimizin gönlünde taht kurmuş, hepimizin desteğini ve güvenini kazanmıştır. Bu bağlamda bugün bize düşen görev ise, bizlerin huzuru ve güveni için can siperane çalışan 179 yıllık engin deneyimi ve modern teknolojik donanımı ile Ülkemizin en köklü kurumlarından olan Emniyet Teşkilatımıza sahip çıkmak, onlara yaptıkları görevlerde hem destek hem de yardımcı olmaktır. Bu duygu ve düşüncelerle tüm Emniyet Teşkilatı mensuplarımızın bu anlamlı gününü en içten dileklerimle kutluyor; bu uğurda şehit düşen polislerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize, görevi başında bulunan ve emekliye ayrılan teşkilat mensuplarımıza sağlık, başarı ve mutluluklar diliyorum’’ dedi.
(Dahi GEDİK)