Aladağlar'da gerçekleştirilen Scarpa Aladağlar Epic Trail Dağ Maratonu ödül töreni ile son buldu
Niğde Valiliği himayesinde, Niğde Belediyesinin katkılarıyla ilk kez düzenlenen ve 6 ülkeden yaklaşık 250 sporcunun katıldığı Uluslararası Scarpa Aladağlar Epic Trail Dağ Maratonu, 13, 25, 45 ve 125 kilometrelik 4 farklı parkuru 3 günde koşuldu.
Törene, Niğde Valisi Cahit Çelik, Çamardı Kaymakamı Hasan İnanç Gökçayır, Çamardı Belediye Başkanı Ali Pınar ve Niğde Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Küçüktuna katıldı.
Demirkazık Kamp Eğitim Merkezi'nde düzenlenen ödül töreninde konuşan Valisi Cahit Çelik, etkinliğe katkı sağlayan herkese teşekkür etti.
Aladağlar'ın Türkiye ve dünya için önemli bir dağ olduğunu aktaran Vali Çelik, şunları kaydetti: “Aladağlar Türkiye'nin Alpleri, 3 bin 700'ün üzerinde 7 tane zirvesi, 3 bin 500'ün üzerinde de 42 zirvesi olan bir dağ. Bundan sonraki süreçlerde de Aladağlar'la ilgili birçok etkinlik düzenleyeceğiz. Gelecek hafta bir etkinliğimiz daha var, 15 Temmuz vesilesiyle inşallah 253 şehidimizin anısına 3 zirve yapmayı düşünüyoruz. Onun akabinde de şehir merkezimizde yarı maraton var, tüm sporcu arkadaşlarımızı bu etkinliklere davet ediyorum. Bu etkinliği hiçbir kaza ve sıkıntı yaşamadan tamamlamış olduk." dedi.
Konuşmaların ardından dereceye giren sporculara ödül verilerek Uluslararası Scarpa Aladağlar Epic Trail Dağ Maratonu sona erdi.
(Dahi GEDİK)

Aladağlar Dağ Maratonu Sona Erdi 1

Türk Milli Takımının Euro 2024 Antrenör Kadrosu: Çalışma Analizi ve Beklentiler Türk Milli Takımının Euro 2024 Antrenör Kadrosu: Çalışma Analizi ve Beklentiler

Aladağlar Dağ Maratonu Sona Erdi 3

Aladağlar Dağ Maratonu Sona Erdi 2
 

Editör: Niğde Haber