Yazar Çağlar Bor’da öğrencilerle söyleşide buluştu Yazar Çağlar Bor’da öğrencilerle söyleşide buluştu

Niğde Valiliği, Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından düzenlenen toplam para ödülü 420 bin lira olan Genç Sanat: 10. Güncel Sanat Proje Yarışmasının başlayacağını duyurdu.
Öncü ve yeni eğilimlere yönelik üretimleri sanat dünyasıyla buluşturan genç sanat yarışması başlıyor. Ülkemizde genç yetenekleri ve özgün sanatı destekleyen Genç Sanat: 10. Güncel Sanat Proje Yarışmasının toplam para ödülü ise 420 bin lira.
GENÇ YETENEKLER SANAT PROJELERİ İLE YARIŞACAK
Kültür ve Turizm Bakanlığınca düzenlenen yarışmada 35 yaş ve altındaki uygulamalı sanat eğitimi alan genç sanatçıların günümüz sanatında resim, heykel, fotoğraf, video, yerleştirme, yeni medya ve karışık teknik gibi alanlardaki çalışmaları yarışacak.
BAŞVURULAR 19 AĞUSTOS’TA BAŞLIYOR
Genç sanat yarışmasında başarı ödülüne layık görülen 5 esere ayrı ayrı 35 bin lira takdim edilecek olup, yarışmanın mansiyon ödülü 5 eser için ayrı ayrı 17 bin lira, sergileme ödülü ise 20 eser için yine ayrı ayrı 8 bin lira olacak. Yarışmanın bir ay sürecek olan başvuruları 19 Ağustos’ta başlayacak. Sanatçılar başvurularını e-devlet bağlantılı internet adresinden çevrim içi olarak yapacak. Yarışmanın şartnamesi de aynı adreste yer alacak. Yarışmanın ardından farklı üniversitelerden genç sanatçıların birlikte katılacağı karma bir de sergi düzenlenecek.
(Dahi GEDİK)