Tüm Türkiye ve Niğde’de Türkiye Yüzyıl’ının başlangıcı Cumhuriyetimizin 100’ncü yılı farklı etkinliklerle kutlanmaya devam ederken, bu kapsamda Niğde İl Sağlık Müdürlüğü bünyesinde Niğde’de fotoğraf sergisi düzenlendi.
Şadırvan Park’ta açılışı yapılarak ziyaret açılan sergi vatandaşlar ve fotoğraf meraklıları tarafından yoğun ilgi gördü.
Niğde İl Sağlık Müdürlüğü sergi hakkında yaptığı açıklamada; ''Sağlık Bakanlığımız ve İl Sağlık Müdürlüğümüz bünyesinde Cumhuriyetin 100. Yılı münasebetiyle ilimizde “100 Yıldır Aynı Aşk ve Heyecanla” temalı bir fotoğraf sergisi düzenlenmiştir. Cumhuriyetin ilk yıllarında sunulan sağlık hizmetlerine dair çok sayıda siyah beyaz fotoğraf arşivlerdeki yerini almıştır. Genç cumhuriyetin köy köy gezip tedavi yapan doktorları, fedakârca çalışan hemşireleri ve canla başla görev yapan sağlık çalışanlarının imkânsızlıklar içerisindeki mücadelelerine dair çok sayıda fotoğraf karesi bulunmaktadır. Tam 100 yıl sonra bugün, artık imkânsızlıklarla değil çağın en ileri teknolojileri ile ön plana çıkmaktayız. Binalar, teknolojiler, imkânlar değişse de sağlık çalışanlarının aşk ve heyecanı hiç değişmemiştir. Buradan ilhamla cumhuriyetin ilk yıllarında hizmet veren sağlık çalışanlarına ve sağlık hizmetlerine ait fotoğraflar günümüze uyarlanmıştır. 100 yıldır Aynı Aşk ve Heyecanla 100 yıl önce tüm imkânsızlıklara rağmen işini aşkla yapan o ruh hiç değişmedi. Fedakârlıktan kaçınmayan, vatan borcudur deyip emek veren o karakter hiç değişmedi. Memleketimizin en uç noktasına dahi şifa götüren o heyecan hiç değişmedi. Genç cumhuriyetimizden bugüne değişen; sağlık sistemimizin olanakları, halkımıza sunduğumuz hizmetin gelişmesi ve ileri teknoloji sağlık tesislerimiz oldu. 100 yıldır aynı aşk ve heyecanla memleketin dört bir yanına şifa oluyoruz, umut oluyoruz. Cumhuriyetimize hayat veriyoruz. Cumhuriyetimizin 100’ncü yılı kutlu olsun’ dedi.
(Dahi GEDİK)