Diyanet İşleri Başkanlığı makam aracını iade etti Diyanet İşleri Başkanlığı makam aracını iade etti

11 Kasım Milli Ağaçlandırma Günü etkinlikleri kapsamında Niğde Adana yolu üzeri beşinci kilometrede bulunan ağaçlandırma sahasında fidan dikme programı düzenlendi.
100. Yıl için fidanlar toprakla buluştu 2
Fidan dikme programında konuşan Niğde Valisi Cahit Çelik, 11 Kasım’ın bu yıl anlamının her yıl olduğundan daha farklı olduğuna dikkat çekerek ‘Yeşil Vatan’ için tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de fidan dikme etkinliği gerçekleştirildiğini ifade etti. Bu yıl fidanların Cumhuriyetin yüzüncü onur yılına ithafen dikildiğini belirten Valimiz Sayın Cahit Çelik yaptığı konuşmasında şunları söyledi; “Tarihi bir yılı yaşıyoruz. Yaptığımız tüm etkinlikler Cumhuriyetimizin 100. onur yılına özel. Bugün burada tüm hemşerilerimizle genciyle yaşlısıyla, çocuğuyla annesiyle hep birlikte 100. Yıl Ormanı oluşturmak için bir aradayız. Bu yıl ‘Geleceğe Nefes Cumhuriyete Nefes’ diyoruz. Cumhuriyetimizin ikinci asrı olan Türkiye Yüzyılında dikeceğimiz fidanlarla birlikte ‘Yeşil Vatan’a bir katkı da bizler sunmuş olacağız. Bu yıl toprakla buluşturacağımız her bir fidan, bizlerin Cumhuriyete ve değerlerine olan bağlılığımızın birer göstergesi niteliğindedir. Hiç kuşkusuz ki; Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün “Ormansız vatan, yurt değildir.” sözünden ilham alarak gelecek kuşaklara sağlıklı, temiz bir çevre ve yaşanabilir bir dünya bırakmak için hep birlikte 7'den 77'ye tüm vatandaşlarımızın katılımıyla adeta bir bayram havasında ağaçlandırma faaliyetimizi gerçekleştiriyoruz. Bu anlamlı günde yapılan ağaçlandırma çalışmalarına katkıda bulunan ve emeği geçen başta Niğdeli hemşerilerim olmak üzere kamu kurumlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.
100. Yıl için fidanlar toprakla buluştu 4
Konuşmanın ardından saatler 11:11’i gösterdiğinde Vali Çelik ile yüzlerce katılımcı aynı anda yüzlerce fidanı toprakla buluşturarak can suyu verdiler.
100. Yıl için fidanlar toprakla buluştu 3
Fidan dikme programına, Niğde Valisi Cahit Çelik, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, Emniyet Müdürü Adnan Özdemir, İl Jandarma Komutanı J. Albay Gürol Okyar, protokol üyeleri, sivil toplum kuruluşları, emniyet ve jandarma personeli, öğrenciler ve çok sayıda doğa gönüllüsü vatandaş katıldı.
(Dahi GEDİK)