Niğde'de yurtlarda kalan gönüllü öğrencilerin katkıları ile Hatay’ın Belen ilçesi Kömürçukuru köyü İlköğretim Okulu’nda öğretim gören öğrenciler için kırtasiye ve kıyafet yardımı kampanyası düzenlendi.
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından başlatılan Yurt Afet Destek Ekibi (YADE) projesi kapsamında 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen depremden etkilenen Hatay’ın Belen ilçesi Kömürçukuru köyü İlköğretim Okulu öğrenciler için, Niğde'de  yurtlarda kalan gönüllü öğrencilerin katkılarıyla kırtasiye ve kıyafet yardımı kampanyası tertip edildi. 
Yurtlarda barınan öğrencilerin katkılarıyla başlatılan kırtasiye ve kıyafet yardımı kampanyası kapsamında, öğrencilerin ve personellerin el becerileri ile örülen bere, atkı, kaşkol ve benzeri malzemeler Kömürçukuru İlköğretim Okulu’nda okuyan öğrencilere teslim edilmek üzere yola çıktı. Niğde Haber Gazetesi ailesi olarak kampanyada emeği geçenlere teşekkür ediyoruz.
(Dahi GEDİK)
 

Y 1-4

Niğde Gastronomi ve Mutfak Sanatları Derneği'nde bayrak değişimi Niğde Gastronomi ve Mutfak Sanatları Derneği'nde bayrak değişimi