Niğde İl Sağlık Müdürü Bahadır Karaca Niğde’de yılın hekimi seçilen Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Doğan ve yılın hemşiresi seçilen Özcan Gül ile İstanbul Haliç Kongre ve Kültür Merkezinde "100 Yıldır Aynı Aşk ve Heyecanla" temasıyla kutlanan 14 Mart Tıp Bayramı etkinliğine katıldı.
“100 Yıldır Aynı Aşk ve Heyecanla" temasıyla kutlanan 14 Mart Tıp Bayramı etkinliği Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın himayelerinde ve Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın katılımıyla geçtiğimiz gün gerçekleştirildi.
Niğde Eğitim ve Araştırma Hastanesi Adli Tıp Kliniği’nden Dr. Öğr. Üyesi Mustafa Doğan 6 Şubat 2023 tarihinde meydana gelen ve 11 ili etkileyen Kahramanmaraş depremleri sonrasında Osmaniye merkez, Kırıkhan, İskenderun ve Hatay merkezde fedakarca yürüttüğü çalışmalardan dolayı yılın doktoru olarak taltif edilirken, Hemşire Özcan Gül yenidoğan yoğun bakım alanındaki çalışmalarından dolayı yılın sağlık personeli olarak ödüllendirildi.
Niğde İl Sağlık Müdürlüğü yetkilileri gelişmeyi duyurarak ,”Yılın doktoru ve yılın sağlık çalışanı olarak ödüllendirilen değerli çalışanlarımız nezdinde ilimizdeki tüm sağlık çalışanlarına yorulmadan yürüttükleri çalışmalar için teşekkür ederiz’’ açıklamasında bulunuldu.
(Dahi GEDİK)