Niğde Yeşilgölcük Şehit Recep Tektaş Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi Emirhan Esen Sıfır Atık Yarışmasında Türkiye birincisi olarak büyük bir başarıya imza attı.
81 ilden 12 eser ile 6 projenin ödüllendirildiği yarışmada tüm illerin 495 il birincisinin eseri seçici kurul tarafından incelendi. Okul ve kurumlarda atıkların kontrol altına alınması, gelecek nesillere temiz bir ülke ve yaşanabilir bir dünya bırakmak için bilinç oluşturmak adına düzenlenen yarışma, Atıktan Sanata İleri Dönüşüm Yarışması (okul öncesi, ilkokul, ortaokul ve lise öğrencileri), Sıfır Atık Projeleri Yarışması (ortaokul ve lise öğrencileri) ve İyi Uygulama Yapan Okul Yarışması Olmak üzere 3 farklı temada yapıldı. Yarışma eserleri değerlendirme komisyonu, 81 ilden 3 tema ve 7 kategoride toplam 495 il birincisi eseri inceledi. Bu çerçevede 12 eser, 6 proje ve 81 okul ödül almaya hak kazandı. Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz'ın katılımları ile  gerçekleştirilen törende Atıktan Sanata İleri Dönüşüm kategorisinde okulda kullanılmayan atık materyalleri sanat eseri olarak değerlendiren Niğde Yeşilgölcük Şehit Recep Tektaş Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi Emirhan Esen Türkiye birincisi oldu.
Yeşilgölcük Şehit Recep Tektaş Çok Programlı Anadolu  Lisesi Okul Müdürü Arif Öztürk ve Türkiye birincisi olan öğrencimiz Emirhan Esen İstanbul’da katıldıkları ödül töreninde ödülünü Bakan Yardımcısı Nazif Yılmaz'ın elinden aldı.
(İHA)

Bulgaristan’da derece yapan sporculardan Vali Çelik’e ziyaret Bulgaristan’da derece yapan sporculardan Vali Çelik’e ziyaret

A W176574 01

Editör: Niğde Haber