Gürer: Hasat dönemi yaklaşırken ithalat hız kesmiyor! Gürer: Hasat dönemi yaklaşırken ithalat hız kesmiyor!

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Niğde Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Hamdi Doğan, projeleriyle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.
Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Niğde Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Hamdi Doğan, dünyada güvenlik kavramına artık yeni bir perspektiften yaklaşıldığını belirterek, güvenliğin sadece asayiş odaklı bir problem olmadığını söyledi. Prof. Dr. Hamdi Doğan güvenliğe deprem, sel gibi doğal afetlerden hava kirliliğine ve küresel ısınmaya kadar insan hayatını doğrudan tehdit eden bir bakış açısı ile yaklaştığını kaydederek, sahip oldukları belediyecilik anlayışlarının Niğdelilerin güvenlik ihtiyacına da cevap vereceğini dile getirdi.
Prof. Dr. Hamdi Doğan, “Şiddetli bir yağmur yağdığında şehirlerimiz alt üst oluyor. Can ve mal kayıpları yaşanabiliyor. Niğde’nin alt yapısı böyle bir tehdidi bertaraf etmek için yeterli midir? Bunun dikkate alınması gerekir. Ayrıca Niğde çevresi fay hatları ile çevrilmiş durumda. Özellikle yakın zamanda yaşanan Kahramanmaraş merkezli depremlerde şehrimizde de bazı binalar ağır hasar gördü ve ciddi bir tehdit oluştu. Şükür ki can kaybı olmadı. Ancak unutmamak gerekir ki bu deprem Niğde’nin yerel yöneticilerine ve bu göreve talip olanlara ciddi bir uyarıydı. Bunun dikkate alınması gerekir. Niğde şehir merkezi yanlış yapılaşmadan kaynaklanan otopark, trafik ve sosyal alan sorunlarıyla karşı karşıya kalmış durumdadır. Örneğin şehir merkezinde yeşil alan yok denecek kadar azalmış bu da Niğde halkını rahatsız etmektedir. Öte yandan Niğde’nin hava ve su problemi ne durumdadır? Bunu düşünen var mıdır? Ancak tüm bunları düşünen bir belediyecilik anlayışı artık var. Milliyetçi Hareket Partisi yerel iktidarında Niğdeli hemşerilerimizin bu doğrultudaki bütün beklentilerini yeni bir bakış açısı ile karşılayacağız. Doğa ile inatlaşmadan, insan hayatını ve huzurunu esas alarak bilimsel metotlarla yepyeni bir şehircilik anlayışı inşa edeceğiz ” diye konuştu.
Bir süre önce kalabalık bir partili ve vatandaş topluluğu önünde gerçekleştirilen programla “Değişim ve Gelişim Projeleri” ismini verdikleri projelerini açıklayan Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Niğde Belediye Başkan adayı Prof. Dr. Hamdi Doğan, sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Şehir planlamasını yaparken doğal afetleri ve şehrin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak hareket edeceğiz. Şehrimizin geleneksel dokusuna uygun bir mimari anlayışı hâkim kılacağız. Deprem ve doğal afetlere karşı şehrimizin güvenli bölgelerinde özellikle dar gelirli vatandaşlarımıza yönelik yeni konutlar inşa edeceğiz. Şehrimizin uzun yıllardır devam eden altyapı sorunlarını çözeceğiz. Belediyenin zaten yapması gereken bu işlere ek olarak kendi enerji ihtiyacını kendi karşılayabilen tesisler oluşturarak daha yaşanabilir bir Niğde oluşturacağız.”
(İbrahim UGUN)