Niğde Valisi Cahit Çelik 18-24 Mart Yaşlılar Haftası münasebetiyle kutlama mesajı yayımladı.
Vali Çelik mesajında,  Yaşlılarımıza verdiğimiz değerin, sevgi ve saygının ifadesi olarak her yıl ülkemizde 18-24 Mart tarihleri arası “Yaşlılara Saygı Haftası” olarak kutlanmaktadır. Yaşlılarımız, kültürümüzü ve değerlerimizi geleceğe taşımamızı sağlayan dün ile bugün arasında köprü kuran, bilgi, deneyim ve tecrübeleriyle bizlere yol gösteren en değerli ulu çınarlarımızdır.
Hayatlarının büyük bir bölümünü vatanına ve milletine hizmet ederek geçiren ve kazandıkları hayat tecrübeleriyle gelecek nesillere yol gösteren kıymetli büyüklerimiz, yaşamlarının her döneminde bekledikleri saygı, ilgi ve hürmeti fazlasıyla hak etmektedirler.
Bu bağlamda; Kıymetli büyüklerimize hassasiyetle yaklaşmak, toplumda hak ettikleri değeri göstererek kendilerini değerli hissetmelerini sağlamak, toplum olarak hepimizin en önemli görevi olmalıdır. Bu duygu ve düşüncelerle bir gün hepimizin yaşlanacağından hareketle, sevgi ve saygımızı bir hafta ile sınırlı tutmadan Değerli Büyüklerimizin “Yaşlılar Haftasını” kutlar, aileleriyle birlikte sağlıklı mutlu ve huzurlu günler geçirmelerini dilerim.” İfadelerine yer verdi.
(İbrahim UGUN)