Aşırı sıcaklarda telefonlara ve tabletlere dikkat! Aşırı sıcaklarda telefonlara ve tabletlere dikkat!

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi (NÖHÜ) öncelikli alanlarından olan tarım alanında bölgesel kalkınma odaklı çalışmalarını sürdürüyor.
Bu kapsamda Ayhan Şahenk Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkezi Çiftçi Eğitim Koordinatörlüğü'müz ile Ahiler Kalkınma Ajansı iş birliğinde bölge çiftçiler için “Uygulamalı Ana Arı Yetiştiriciliği Eğitimi” veriliyor.
2020 yılında hayatını kaybeden Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesi Öğretim Üyesi merhum Prof. Dr. Ethem Akyol’un anısına atfedilen eğitim üç gün sürecek. Eğitim kapsamında Niğde ve bölgesinde arıcılık yapan 15 kursiyer, ana arı yetiştiriciliğine ilişkin uygulamalı eğitim alıyor.
ÜNİVERSİTEMİZDE BÖLGEMİZDEKİ ÜRETİCİLERE DESTEK VERİYORUZ
Eğitimleri yerinde inceleyen NÖHÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu, eğitim kapsamında kursiyerlere uygulamalı olarak gösterilen bal hasadına katıldı. Burada bir açıklama yapan Rektör Uslu, Üniversitenin tarım-gıda alanında öncü olduğunu ve bünyesindeki Ayhan Şahenk Tarımsal Uygulama ve Araştırma Merkezi ile Tarım Bilimleri ve Teknolojileri Fakültesinde yürüttüğü çalışmalarla bölgedeki tarım ve hayvancılık alanındaki üreticilere destek verdiğini belirtti. Eğitimin Merkeze bağlı Çiftçi Eğitim Koordinatörlüğü öncülüğünde ve Ahiler Kalkınma Ajansı iş birliğinde düzenlendiğini ifade eden Rektör Uslu, “Bu çalışmayla üreticilerimiz ana arı üretimlerini öğrenip kendileri gerçekleştirecekler.” dedi.
DESTEKLER ARTARAK DEVAM EDECEK
Üniversitenin "Bölgesel kalkınma odaklı, öncelikli alanlarda ihtisaslaşmış, topluma hizmette öncü ve yenilikçi bir üniversite olma" vizyonuyla Niğde'mizdeki çiftçilere vermiş olduğu desteklerin artarak devam edeceğini vurgulayan Rektörümüz, son olarak "Eğitimimize vermiş olduğu desteklerden dolayı Ahiler Kalkınma Ajansına ve emeği geçen başta Merkez Müdürümüz olmak üzere tüm personelimize teşekkür ederim." diyerek sonlandırdı.
(Dahi GEDİK)

Üniversitede Uygulamalı Ana Arı Yetiştiriciliği Eğitimi 3

Üniversitede Uygulamalı Ana Arı Yetiştiriciliği Eğitimi 2

Editör: Niğde Haber