AK Parti Niğde Milletvekili Prof. Dr. Cevahir Uzkurt, Niğde’nin Ulukışla ilçesine giderek saha incelemelerinde bulunarak vatandaşlara doğal gaz çalışmaların başladığını duyurdu.
AKJParti Niğde Milletvekili Prof. Dr. Cevahir Uzkurt Niğde’ye verdiği 300'ün üzerinde fabrika kurulacağı ve 15 bin kişinin istihdam edileceği, Niğde ve Bor Organize Sanayi Bölgelerinin onayı alınması müjdelerine bir yenisini ekledi ve Ulukışla ilçesinde doğalgaz hattı inşaatının başladığını duyurdu.
Milletvekili  Uzkurt Ulukışla ilçesine giderek saha incelemelerinde bulundu ve Ulukışla halkına çalışmaların başladığını duyurdu.
AK Parti Niğde Milletvekili Prof. Dr. Cevahir Uzkurt bürokrasi görüşmelerinin olumlu sonuçlarını Niğde halkına duyurmaktan oldukça onure olduğunu belirterek; ‘’Biliyorsunuz daha önce Ulukışla'mıza doğalgaz gelmesi için bir takım çalışmalarımız vardı.  Bu çalışmalarımız neticesinde ilgili kurumlarımız ile Enerji Bakanlığımız ve Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) yetkililerimiz ile görüşmelerimiz oldu. Bunun sonucunda 2024 yılı genişleme alanı içerisine Ulukışla'mızı doğalgaz gelmesi projesine aldırmış olduk.
ALİ BAŞKAN’IN ÇOK EMEKLERİ GAYRETLERİ VE ÇOK ISRARI OLDU
Ulukışla ilçesine doğalgaz gelmesi konusunda Ulukışla Belediye Başkanı Ali Uğurlu'nun destek ve emeklerinin büyük olduğunu vurgulayan Ak Parti Niğde Milletvekili Prof. Dr. Cevahir Uzkurt doğalgazın Ulukışla'ya hayırlı olmasını temenni ederek: “Artık bugün itibariyle Ulukışla'mızın doğalgaz hattı döşenmeye başlayacak.  Ben Ulukışla'mıza bunun hayırlı olmasını diliyorum. Tabii bu doğalgazın Ulukışla'mıza kazandırılmasında Belediye Başkanımız Ali başkanın çok emekleri gayretleri ve çok ısrarı oldu. Bizde bunların içerisinde doğalgazın gelmesi için elinizden geleni yaptık. İlk gün olduğu gibi bugün de 'İşimiz de Niğde gücümüz de ' düsturu ve Niğde halkının desteği ile Niğde'ye değer katma yolunda emin adımlarla ilerliyor. İlimiz için sevindirici haberleri duyurmaya devam ederek; Ulukışla'nın ekonomi ve istihdamına katkı yapacak Sanayi Bölgesine ilişkin de çalışmalar yürüttüğünü duyurdu.
(Dahi GEDİK)

Adem: Mazot ve gübre desteğindeki yanlıştan vazgeçin Adem: Mazot ve gübre desteğindeki yanlıştan vazgeçin

Whatsapp Image 2024 03 17 At 18.24.27 (1)

Whatsapp Image 2024 03 17 At 18.24.25