Vali Çelik: Basın, demokrasimizin güçlenmesine katkı sağlıyor Vali Çelik: Basın, demokrasimizin güçlenmesine katkı sağlıyor

Niğde’nin Bor ilçesinde yaşayan Özat ailesinin 4 oğlu büyük bir tesadüf olsa da 20 Mayıs tarihinde dünyaya geldi.
Oruç ve Gülay Özat çiftinin ilk ikizleri 20 Mayıs 2002 tarihinde, ikinci ikizleri ise 20 Mayıs 2013 tarihinde dünyaya geldi. Bu tesadüf sayesinde çiftin 4 oğlunun da doğum günü aynı gün kutlanıyor. 2 kez ikiz çocuk heyecanı yaşayan çift, 2 tane ikiz büyütmenin zorluklarını anlatarak, çocuklarını büyütürken maddi anlamda büyük zorluklar yaşadıklarını dile getirdi. Baba Oruç Özat; "İlk ikizimiz 20 Mayıs 2002’de, ikinci ikizimiz de 20 Mayıs 2013’te dünyaya geldi. Amcaları da 20 Mayıs doğumlu, diğer abimin de üçüz çocukları var. Biz de genetik gibi bir durum oldu bu. Maddi anlamda zorluklar yaşadık, çünkü çok gelir getiren bir mesleğimiz yok ama biz zevkle büyüttük. İşin yükünü de daha çok eşim çekti" diye konuştu.
TEK PASTA İLE 4 DOĞUM GÜNÜ KUTLUYORUZ
Anne Gülay Özat ise çok mutlu olduğunu dile getirerek ilk ikizlerde acemilik yaşadığını ancak ikinci ikizlerinde daha tecrübeli olduğunu anlatarak; ‘’İkinci ikizlere ağabeylerinin, eşimin yardımıyla baktım. Büyütme ve besleme konusunda sıkıntılarımız oldu, çok zordu ama üstesinden geldik. Tek bir pasta 4 tane mumla hepsinin doğum gününü kutluyoruz" şeklinde konuştu. İkizi ve ikiz kardeşi olan Mehmet Onur Özat ise yaptığı açıklamada ikiz kardeşe sahip olmanın yalnız kalamamak noktasında hem avantaj hem de dezavantaj olduğunu söyledi. Mehmet Onur Özat; "Ben okuyorum. Boş zamanlarımda da babam ve kardeşime yardım ediyorum. Bizden 10 sene sonra ikiz kardeşlerim oldu. Hepimiz 20 Mayıs’ta doğduk" dedi.
İNANDIRMAKTA GÜÇLÜK ÇEKİYORLAR
Mansur Özat ise tüm kardeşleri ile aynı gün doğumlu olduğunu arkadaşlarına inandırmakta zorlandığını söylerken ikizinin olmanı her zaman hazır bir arkadaş olarak yorumladı. Mansur Özat; ‘’İkizim olduğu için mutluyum, kanından, canından her zaman hazır bir arkadaşın oluyor. Bizim durumumuz biraz enteresan oldu 10 yıl sonra 20 Mayıs’ta ikiz kardeşlerim oldu. Bu kolay kolay yaşanan bir durum değil o yüzden şanslıyız" ifadelerini kullandı.
(İHA)

A W231565 01

Editör: Niğde Haber