Ankara Üniversitesinden bir heyet, Sürdürülebilir ve İklim Dostu Kampüs Çalışmalarında Türkiye’deki 11 pilot üniversite arasında yer alan, Enerji Verimliliğinde (ÜNVER-2) Birinci ve Sıfır Atık’ta En İyi Uygulama Ödülü’nün sahibi Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi’nin (NÖHÜ) uygulamalarını yerinde incelemek üzere Niğde’yi ziyaret etti.
Ankara Üniversitesi Genel Sekreteri Ömer Nadir Soylu ve yönetim ekibinin gerçekleştirdiği ziyarette, konuklara Üniversitemizin projeleri Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezi’nde yapılan sunumla anlatıldı, daha sonra uygulamaları yerinde görmek adına saha gezisi düzenlendi.

Whatsapp Image 2024 02 10 At 12.09.02

Heyeti karşılayan NÖHÜ Genel Sekreter Vekili Abdulgani Özkan ve Atık Yönetimi Koordinatörü Doç. Dr. Ece Ümmü Deveci, konuklara laboratuvarları ve tesisleri gezdirdi. Ziyarette Üniversitenin enerji verimliliği ve yenilenebilir enerji projeleri ile sıfır atık uygulamaları yerinde incelendi.
 

Whatsapp Image 2024 02 10 At 12.09.02 (2)

Program kapsamında NÖHÜ Merkezi Araştırma Laboratuvarı’nda bulunan Nanoteknoloji Uygulama ve Araştırma Merkezi, Prof. Dr. Turhan Nejat Veziroğlu Temiz Enerji Uygulama ve Araştırma Merkezi, Endüstriyel Hammaddeler ve Yapı Malzemeleri Uygulama ve Araştırma Merkezi ile 3. Sınıf Atık Getirme Merkezi ziyaret edildi.
Ziyaretlerde Merkezlerin yöneticileri tarafından gelen heyete bilgiler verildi.
Whatsapp Image 2024 02 10 At 12.09.01
Ayrıca konuklar, NÖHÜ yerleşkesinde bulunan merkez ve tesisleri yakından inceleyerek Ankara Üniversitesinde uygulayacakları projelerde Üniversitenin deneyimlerinden yararlanacaklarını ifade ettiler. Ziyaret günün anısına çekilen toplu fotoğrafla son buldu.
(Dahi GEDİK)