NÖHÜ’de Bilgi Güvenliği ve Siber Güvenlik Farkındalık Eğitimi NÖHÜ’de Bilgi Güvenliği ve Siber Güvenlik Farkındalık Eğitimi

Yükseköğretim Kurulunun (YÖK) kararıyla Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi (NÖHÜ) İletişim Fakültesinde Yeni Medya ve İletişim Bölümü açıldı.
Halkla İlişkiler ve Reklamcılık, Radyo, Televizyon ve Sinema ve Gazetecilik Bölümlerinin aktif olarak eğitim öğretim hizmeti verdiği İletişim Fakültesinde Yeni Medya ve İletişim Bölümü açıldı. 2024-2025 Akademik Yılı’nda yeni öğrenci alınımının planlandığı bölüm, sektörün ihtiyaç ve beklentilerine göre nitelikli kaynağı yetiştirecek.
ÇAĞIN GEREKLERİNE GÖRE İNSAN KAYNAĞI YETİŞTİRECEK
Konuyla ilgili açıklama yapan NÖHÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu, İletişim Fakültesinde açılan yeni bölümde çağın gerekliliklerine göre ve sektörün ihtiyaçlarına dayanarak nitelikli Yeni Medya ve İletişim uzmanlarının yetiştirileceğini vurguladı. Rektör Uslu, günümüzde dijital iletişimin gelişimiyle birlikte medya sektöründe çok yönlü ihtiyaçların ortaya çıktığını belirterek bu kapsamda yeni açılan bölümümle bu ihtiyaçların karşılanmasının hedeflendiğini kaydetti. Fakülteye kazandırılan Yeni Medya ve İletişim Bölümü’nün Üniversiteye, kente ve sektöre hayırlı olmasını temenni eden Rektör Uslu, önümüzdeki dönem bölüme yeni öğrencilerin alınacağını da ifade etti.
(Dahi GEDİK)