YKS sonuçları açıklandı YKS sonuçları açıklandı

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi (NÖHÜ) Bilgi İletişim Güvenlik Politikası ve 5’nci İnsan Kaynakları Bilgi Güvenliği Politikası kapsamında akademik ve idari personelimize “Bilgi Güvenliği ve Siber Güvenlik Farkındalık Eğitimi” gerçekleştirildi.
Çevrim içi (online) ortamda üç gün süren eğitimlerde bilgi ve iletişim teknolojilerinin taşıdığı bilgi ve siber güvenlik risklerinin neler olduğu anlatılarak bunlara yönelik alınabilecek önlemler anlatıldı. Eğitimler, NÖHÜ Mühendislik Fakültesi Bilgisayar Mühendisliği Öğretim Üyesi Doç. Dr. Ahmet Şakir Dokuz ve Bilgi İşlem Daire Başkanı Arzu Yılmaz tarafından verildi.
SÜREKLİ DEĞİŞEN BİLGİ İLETİŞİM TEKNOLOJİLERİNİ YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ
Eğitimlerin açılış oturumuna katılan NÖHÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu,  “Modern yönetim anlayışıyla çalışmalarını sürdüren Üniversitemiz, dünyada gelişen ve değişen bilgi iletişim teknolojilerini yakından takip etmektedir. Bu doğrultuda tüm faaliyet alanlarımızda dijital tabanlı teknolojilerin sunduğu olanaklardan faydalanmaya dönük çalışmalar yürütmekteyiz.” dedi.
Konuşmasında bilgi güvenliği ile siber güvenliğin herkes için bir sorumluluk olduğunun altını çizen Rektör Uslu, “Böylesine stratejik önemi haiz konuda hazırlanan bu eğitim programının tüm personelimizde farkındalık oluşturmasını diliyor ve verimli bir eğitim süreci geçirmenizi temenni ederek emeği olan herkese teşekkür ediyorum’’ dedi.
(Dahi GEDİK)

Whatsapp Image 2024 04 02 At 3.22.38 Pm

Editör: Niğde Haber