Rektör Uslu: Hayalleriniz için Üniversitemize bekliyoruz (VİDEO HABER) Rektör Uslu: Hayalleriniz için Üniversitemize bekliyoruz (VİDEO HABER)

Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi (NÖHÜ) Tarımsal Araştırma Merkezi Bor yerleşkesinde ilk arpa ve buğday hasadı gerçekleştirildi.
REKTÖR USLU: HAYIRLI OLSUN
NÖHÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu konuyla ilgili sosyal medya hesabı üzerinden, ”Bu sene ekim alanını bin dönümün üzerine çıkardığımız üniversitemiz tarımsal araştırma merkezimiz Bor yerleşkesinde yaklaşık 300 dönüm arpa buğday ilk hasatları yapmaya başlandı. Hayırlı olsun.” Açıklamasında bulundu.

Ilk Hasat Nöhü 2

TARIMSAL ARAŞTIRMA MERKEZİ HAKKINDA
Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi (Niğde Üniversitesi) ile Doğuş Araştırma Geliştirme Müşavirlik Hizmetleri A.Ş’ nin 08.10.2015 tarihli protokolü gereğince, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Ayhan Şahenk Tarımsal Araştırmalar uygulama ve Araştırma Merkezi DOĞUŞ AR-GE tarafından yaptırılarak 2017 yılında Üniversiteye hibe edilmiştir.31 Temmuz 2017 tarih ve 30140 sayılı resmi gazetede yayınlanan yönetmeliğe göre ‘’Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Ayhan Şahenk Tarımsal Araştırmalar Uygulama ve Araştırma Merkezi’’ kurulmuştur. Araştırma merkezi 2018 yılında faaliyete geçmiştir.
(Dahi GEDİK)

Editör: Niğde Haber