Niğde Valiliği ile NİĞTAŞ arasında imzalanan protokolle mülkiyeti Niğde Valiliği İl Özel İdaresi'ne ait olmak üzere Efendibey Mahallesinde 13 dönüm arazi üzerine 100 öğrenci kapasiteli anaokulu yaptırılacak.
Niğde Valisi Cahit Çelik, NİĞTAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Sakin Aruk ve İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, Niğde Valiliği’nde düzenlenen törenle anaokulu binasının yapımına ilişkin protokolü imzaladı. Protokol kapsamında 3 ay içerisinde inşaatına başlanacak olan okul, bir yıl içerisinde İl Niğde Milli Eğitim Müdürlüğü’ne teslim edilecek.
VALİ ÇELİK HAYIRSEVER ARUK’A TEŞEKKÜR ETTİ
Okulun adı hayırseverin babasının ismi olan Hayri Aruk Anaokulu olacak. Vali Cahit Çelik, törende yaptığı konuşmada, hayırsever Sakin Aruk ve kardeşlerine teşekkür etti.
Çocukların eğitiminde en kritik dönemin okul öncesi eğitimi olduğunu vurgulayan Vali Çelik; ‘’Tasarruf tedbirlerinin uygulandığı dönemde hayırseverlerin bu memleketin çocuklarının eğitimi için ellerini taşın altına koymaları çok anlamlı. Bu okulda okuyan çocuklarımız, ileride güzel yerlere gelerek ülkemize aynı şekilde hizmet edecek. Bu davranış çocuklarımıza örnek teşkil edecek ve aynı hizmeti ileride onlar da devam ettirecek. Yapılacak okulun Niğde’mize, hayırlı olmasını diliyorum’’ ifadelerini kullandı.
ARUK: NİĞDE'NİN ÇOK ÖNEMLİ BİR YERE GELECEĞİNE İNANIYORUM
Hayırsever iş insanı Sakin Aruk Vali Cahit Çelik'in şehrin eğitiminin gelişmesi hususunda liderlik yaptığını anlattı. Eğitime katkı sunmaktan duyduğu memnuniyeti ifade eden Aruk; ‘’Bize bu fırsatı verdiği için Valimiz Sayın Cahit Çelik'e teşekkür ederim. Hem devletimiz hem de hayırsever vatandaşlarımız aracılığı ile özellikle okul öncesinde yapılan yatırımlarla, Niğde'nin çok önemli bir yere geleceğine inanıyorum." dedi.
(Dahi GEDİK)

Whatsapp Image 2024 06 25 At 17.37.23 (1)

Whatsapp Image 2024 06 25 At 17.37.23

Niğde’nin saklı cenneti Karagöl ve Çini Göl Niğde’nin saklı cenneti Karagöl ve Çini Göl

Editör: Niğde Haber