Niğde Düzenli Katı Atık Depo İşletme Birliği (NİĞKAD-BİR) Meclisi 2024 yılı 1’nci Olağan Toplantısı, Niğde Belediyesi Meclis Salonunda gerçekleştirildi. Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir’in oybirliği ile yeniden NİĞKAD-BİR Başkanlığına seçildiği toplantıda, başkanvekillikleri ile encümen ve komisyon üyeliklerinin seçimi de yapıldı.
Bünyesindeki Katı Atık Bertaraf Tesisinin Niğde merkez ve 5 ilçesinde günlük 450 tona yakın evsel atık topladığı NİĞKAD-BİR Meclisinin Olağan Toplantısında, Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, oybirliği ile Birlik Başkanlığına seçildi.
BAŞKANVEKİLLERİ SEÇİLDİ
28 belediye ve il özel idaresinden temsilciler olmak üzere toplam 29 üyesi bulunan NİĞKAD-BİR Birinci Başkanvekilliğine Bor Belediye Başkanı Serkan Baran seçilirken, ikinci başkanvekilliğine de Bağlama Belediye Başkanı Muammer Afşar getirildi.
ENCÜMEN ÜYELERİ DE BELİRLENDİ
Yapılan oylamada Bor Belediye Başkanı Serkan Baran, Ulukışla Belediye Başkanı Ali Uğurlu, Kemerhisar Belediye Başkanı Ramazan Oya ve Çukurkuyu Belediye Başkanı Ahmet Halisdemir encümen üyeliklerine seçildi.
PLAN VE BÜTÇE KOMİSYONU ÜYELERİ
İl Genel Meclisi Üyesi Asım Acar, Çamardı Belediye Başkanı Ali Pınar ve Altunhisar Belediye Başkanı Neşet Doygun ’un Plan ve Bütçe Komisyonu üyeliklerine seçildiği toplantıda, NİKAD-BİR’in 2023 yılına ait kesin hesabı da oy birliği ile kabul edildi.
Niğde Belediye Başkanı ve NİĞKAD-BİR Meclis Başkanı Emrah Özdemir, yaptığı teşekkür konuşmasında, toplantıda alınan kararların hayırlı olmasını diledi.
(Samet ÇINAR)

Whatsapp Image 2024 05 07 At 13.36.33 (1)

Kaza tespit tutanakları e-Devlet üzerinden tutulabilecek Kaza tespit tutanakları e-Devlet üzerinden tutulabilecek