Başkan Özdemir’den Basın Bayramı mesajı Başkan Özdemir’den Basın Bayramı mesajı

Niğde Valiliği, Bor ilçesi ile belde ve köylerinde geçtiğimiz gün meydana gelen sel ve su baskınlarıyla ilgili açıklama yaptı. Niğde Valisi Cahit Çelik ayrıca Bor ilçesinde incelemelerde bulundu.
Niğde Valiliği tarafından yaşanan olayla ilgili yapılan açıklamada, “Bugün saat 14.45 itibarıyla Niğde merkez ve Bor ilçesinde aşırı yağışlar nedeniyle çeşitli bölgelerde sel ve su baskınları yaşanmıştır. Pınarcık köyünde traktörle suya kapılan 2 kişi, AFAD ve Jandarma ekipleri ile İl Özel İdaresi'nden gelen iş makinesi yardımıyla, Merkez Yıldıztepe-Tırhan dağ yolunda araçlarla mahsur kalan vatandaşlar, İl Özel İdaresi'ne ait iş makineleriyle, Bağlama Kasabası'nın girişinde mahsur kalan bir vatandaş, Bağlama Belediyesi ekiplerince mahsur kaldıkları yerlerden kurtarılmıştır. Hacı Abdullah köyünde sel nedeniyle Bağlama Belediyesi’nden kepçe gönderilmiş ve gerekli çalışmalar yapılmıştır. Merkez Pınarcık köyünde istinat duvarının çökmesi sonucu zarar gören iki araç için zarar tespit çalışmaları başlatılmıştır. Bor ilçesinde 20 ev ve 2 işyeri su baskınına maruz kalmış, mahsur kalan 4 vatandaş Bor Belediyesi ekiplerinin müdahalesiyle güvenli yerlere alınmıştır. Niğde Merkez'de ise 4 evi su basmış olup, tüm ev, işyeri ve araçlar için zarar tespit çalışmaları sürmektedir. Sel ve su baskınları nedeniyle herhangi bir yaralanma veya can kaybının yaşanmadığının belirtildiği açıklamada su baskını oluşan ev ve diğer mekânlarda İl AFAD ekiplerince hasar tespit çalışmalarının sürdüğü, yoğun yağıştan tarımsal alanlarda ve meyve bahçelerinde herhangi bir zararla karşılaşılmadığının Niğde İl Tarım ve Orman Müdürlüğü ile İlçe Tarım Müdürlüklerince yapılan çalışmalar neticesinde tespit edilmiştir.
Su baskını nedeniyle mağdur olan vatandaşlarımıza ilgili mevzuat çerçevesinde yapılabilecek yardımlara ilişkin çalışmalar da titizlikle yürütülmektedir.” İfadelerine yer verildi.
VALİ ÇELİK BOR İLÇESİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU
Niğde Valisi Cahit Çelik Bor ilçesinde meydana gelen sel ve su baskını sonrası ilçede incelemelerde bulundu. Vali Çelik’e Bor İlçe Kaymakamı Mehmet Yavuz ve Bor Belediye Başkanı Serkan Baran eşlik etti.
(Dahi GEDİK)

Whatsapp Image 2024 07 11 At 09.48.21 (2)

Whatsapp Image 2024 07 11 At 09.48.20

Editör: Niğde Haber