Yoğun yağış mezarları da vurdu Yoğun yağış mezarları da vurdu

Niğde Gazeteciler Cemiyeti (NGC) 35’inci kuruluş yıl dönümünü kutlamanın onurunu yaşıyor.
Niğde Gazeteciler Cemiyeti’nin kuruluş yıl dönümü dolayısıyla yönetim kurulu adına açıklama yapan NGC Başkanı Alpaslan Düzgün, Niğde Gazeteciler Cemiyeti’nin 7 Mart 1989 tarihinde kurulan 35 yıllık geçmişiyle Niğde’nin en saygın ve köklü bir basın meslek kuruluşu olduğunu söyledi.
NGC’NİN 35’İNCİ ONUR YILI
Başkan Düzgün, Niğde Gazeteciler Cemiyeti olarak 35’inci kuruluş yıldönümünü kutlamanın onurunu yaşadıklarını belirterek, “Bundan 35 yıl önce mesleki dayanışmayı artırmak, gazeteciliğin daha dürüst ve onurlu yapılmasını sağlamak amacıyla meslektaşlarımızın kurduğu ve günümüze kadar getirdiği Niğde Gazeteciler Cemiyetimizin 35’inci kuruluş yıldönümü olun bugünde, teslim aldığımız bayrağı zirvede tutmak için mücadele ediyoruz.
Cemiyetimizin kuruluşundan bugüne kadar gelmesinde çaba gösteren, katkı sağlayan ve emek veren tüm yönetim kurulu başkanlarımızı, yönetim kurulu üyelerimizi ve tüm üyelerimizi şükranla anıyor, her birine ayrı ayrı teşekkür ediyoruz. Hayatını kaybeden meslektaşlarımıza da Allah’tan rahmet diliyoruz” dedi.
KÖPRÜ OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ
Niğde Gazeteciler Cemiyeti’nin kurulduğu günden bugüne kadar mesleki faaliyetlerinin yanında Niğde’nin tanıtımı adına çok değerli çalışmalar yaptığını belirten Düzgün, “Cemiyetimiz kurulduğu günden bugüne kadar mesleki faaliyetlerin yanında Niğdelilik bilincinin oluşması, Niğde’nin her alanda gelişmesi, layık olduğu şekilde kalkınması, ulusal ve uluslararası alanda tanıtılması noktasında da çok değerli çalışmalara imza atmıştır.
Başta gözbebeğimiz üniversitemizin kuruluşunda 50 bin imza, hava alanı istiyoruz kampanyası kapsamında 100 bin imza toplaması ve ilimizin tanıtımı için yaptığı çalışmalar ile Niğde’nin ve Niğdelilerin duygularına tercüman olmuştur. Niğdelilik bilincinin oluşmasında kurumlarla iş birliği, iletişim ve koordinasyon sağlanmasında dünde bugün de köprü olduk ve olmaya devam edeceğiz” şeklinde konuştu.
SORUMLULUK ALMAKTAN KAÇMADIK
Niğde yerel basını olarak bugüne kadar hiçbir zaman sorumluluk almaktan kaçmadıklarını belirten NGC Başkanı Düzgün, “35 yılı geride bırakırken basının bir denetim mekanizması olması olgusu yanında kamu görevi üstlendiğimizi de hiçbir zaman unutmadık. Niğde’mize hizmet eden her kurumu her bireyi baş tacı ederiz. Niğde’miz için olumsuz davranan herkese karşı da hukuk ve basın özgürlüğü çerçevesinde görevimizi layıkıyla yürütüyoruz.
Niğde basını olarak bugüne kadar hiçbir zaman sorumluluktan kaçmadık, ilimiz için gözümüzü budaktan sakınmadık. Bundan sonra da bu güzel şehrimiz için çalışmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.
BU KOLTUKLAR KİMSEYE KALMIYOR
Bütün meslektaşlarına birlik ve beraberlik çağrısı yapan NGC Başkanı Düzgün, “Niğde basını olarak kişisel hırslarımızı ve kıskançlıklarımız bir kenara bırakmalıyız. Niğde basını olarak birbirimize saygı duyup bu onurlu mesleğimizin gereğini yerine getirmemiz gerekiyor. Enerjimizi hepimizin ortak paydası olan Niğde için harcamalıyız. Şu bilinmeli ki, bu koltuklar kimseye kalmıyor. Bana da kalmayacak. Bir gün ben de bu koltuktan kalkacağım. Ama biz bizden sonra gelecek olan arkadaşlarımıza güzel bir ortam bırakmak zorundayız. Böyle düşünüyoruz. Niğde’de bu onurlu meslekte çalışan herkes ayrı bir değerdir. Biz hiçbirini ayrı gayrı tutmuyoruz. Niğde Gazeteciler Cemiyeti olarak bizim hiç kimseyle kişisel olarak bir sorunumuz yok. Tüm meslektaşlarımıza cemiyetimizin kapısı da gönül kapımız da sonuna kadar açıktır” dedi.
(İbrahim UGUN)