Niğde Belediyesi'nin Ramazan ayı nedeniyle program etkinlikleri takvimi açıklandı. Her akşam farklı bir programın düzenleneceği Ramazan etkinlikleri takvimi kapsamında, 7 farklı bölgede iftar sofrası açılacak.
Ünlü sanatçı, yazar ve akademisyenlerin Niğdelilerle buluşacağı Ramazan etkinliklerinde çocuklar ve yetişkinler için yarışmalar, skeçler, Hacivat Karagöz gösterileri, tasavvuf müziği konserleri yer alacak.
İFTAR SOFRALARI
Niğde Belediyesinin Ramazan etkinlikleri takvimi kapsamında ilk iftar sofrası 13 Mart’ta İlhanlı Mahallesinde açılacak. 15 Mart’ta Selçuk, 18 Mart’ta İnönü, 20 Mart’ta Şahinali, 22 Mart’ta Özbelde, 26 Mart’ta Nar ve 29 Mart’ta Efendibey mahallesinde açılacak iftar sofralarında vatandaşların birlik ve beraberlik içerisinde oruçlarını açmaları ve Ramazan ayının manevi iklimini birlikte yaşamaları hedefleniyor.
BİRBİRİNDEN DEĞERLİ SANATÇILAR GELİYOR
Niğde Belediyesi, Ramazan Etkinlikleri kapsamında ünlü isimleri de Niğdelilerle buluşturacak. Verdiği konferanslarla ve kitaplarıyla 7’den 70’e toplumun önemli kesimlerinin sevgisini kazanan eğitimci ve yazar Alişan Kapaklıkaya, Ramazan ayının 4. günü olan 14 Mart Perşembe günü Niğde’ye gelecek ve Niğdeli sevenleriyle buluşacak.
Yazar, besteci ve akademisyen Hakan Mengüç’ün katılacağı Ramazan Eğlencesi Programı ise 19 Mart Salı günü gerçekleştirilecek. Sanatçı Eşref Ziya Terzi 21 Mart Perşembe, Yazar ve Sanatçı Mustafa Cihat da 27 Mart Çarşamba günü Niğdeli sevenleri ile buluşacak.
Ramazan ayı sonuna kadar devam edecek olan etkinlikler kapsamında, Ramazan sohbetleri kapsamında söyleşiler, meddah gösterileri, tasavvuf müziği konserleri, çocuk ve yetişkinlere yönelik yarışmalar, ilahiler, orta oyunları, mini clup gösterileri, skeçler, Hacivat-Karagöz gösterileri gibi birbirinden farklı programlar da yer alacak.
TÜM ETKİNLİKLER ÜCRETSİZ
Tüm etkinliklerin ücretsiz olacağı programlar, her gün iftar saati sonrasında Niğde Belediyesi Kültür Merkezi Salonunda gerçekleştirilecek.
Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, tüm vatandaşları Ramazan Etkinlikleri kapsamında düzenlenecek programlara davet etti. Başkan Özdemir, “Ramazan ayının manevi atmosferini hemşerilerimizle birlikte yaşamak istiyoruz. Çocuklarımız, gençlerimiz ve yetişkinlerimiz için ayrı ayrı etkinliklerin yer alacağı programlara tüm vatandaşlarımızın katılmalarını bekliyoruz. Bu vesileyle 11 ayın Sultanı Mübarek Ramazan ayını tekrar tebrik ediyor, tüm hemşerilerimize sağlık, mutluluk ve huzurlu günler temenni ediyorum” şeklinde konuştu.

Sivas, Ermeni doktorun ihanetini unutmadı Sivas, Ermeni doktorun ihanetini unutmadı