Saadet Partisi (SP) Niğde Belediye Başkan Adayı Murat Güngördü son dönemde Niğde'de meydana gelen genç intihar vakalarını değerlendirdi.
Saadet Partisi ve Milli Görüş Belediyeciliği olarak en büyük amacımız gelecek nesillerin ihyası. Son zamanlarda üzülerek belirtmek istiyorum ki gençlerin intiharı arttı, bizim bildiğimiz ise yalnızca ölümle sonuçlananlar, intihara meyleden gençlerimizin sayısı bilinmiyor dahi. Hepimiz zor süreçlerden geçiyoruz. Maddi manevi büyükten küçüğe öyle zor imtihanlar geliyor ki başımıza. Sorunlar biliniyor peki çözüm nedir?
Özellikle gençlerimize yönelik, önce Ahlâk ve Maneviyat düsturu ile hareket edeceğimiz belediyecilik anlayışımızda, sosyal faaliyet alanları artırılarak, gençlerimize desteğimizle üreteceğimiz bilimsel projelerle gençlerimizi sosyal medyanın bağımlılığından, ahlâkî yozlaşmanın etkisinden kurtarıp, gençlerimize daha güzel bir gelecek ve yaşanabilir bir memleket bırakmak için çabalayacağız. 
Sevgili hemşerilerim bu memleket hepimizin ve memleketimizin öz evladı olarak sorunlara çözüm üretmek boynumuzun borcudur.
İlkokul seviyesine kadar inmiş olan madde bağımlılığı ile mücadele edeceğimizden,  Kanla gözyaşıyla ve iman gücü ile mücadele verilerek kazanılan, bizlere emanet edilen vatanımızı ve geleceğimizin mimarı olan gençlerimizi en güzel sosyal faaliyet alanlarına, bilimsel projelere yönlendirerek bu vatan için hizmet edeceğimizden şüpheniz olmasın.
PEKİ NELER YAPACAĞIZ?
Bunlardan yalnızca bir tanesi, Milli Eğitim Müdürlüğü'müz ile ortak çalışmalarımız neticesinde ilkokullardan başlayarak çocuklarımıza, gençlerimize maddi ve manevi destek sağlayarak birer cevher olan evlatlarımızın ihyası için çalışacağız.
Baş kumandan Mustafa Kemal Atatürk'ün de dediği gibi; Dünyada her şey için, maddiyat için, maneviyat için, başarı için en hakiki mürşit ilimdir, fendir. İlim ve fennin haricinde mürşit aramak gaflettir, cehalettir, delalettir.
Sizleri sevgi saygı ve hürmetle selamlıyor son nefesime kadar memleketim için, özellikle gelecek nesillerin ihyası için, zaman ve mesai mefhumu gütmeden çalışacağıma söz veriyorum. Bu vatan hepimizin, gelin hep birlikte el ele vererek bu güzel vatanımıza ve gelecek neslimize sahip çıkalım.
(Dahi GEDİK)