Başkan Peşin: Toplumsal faydaları önemsedik

Başkan Peşin: Toplumsal faydaları önemsedik

SİYASET - 05-10-2020 16:50 417 kez okundu.

AK Parti Niğde İl Başkanı Mahmut Peşin, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından İl Başkanlığı görevinin kendisine tevdi edilmesinin 4’üncü yılının onurunu yaşadığını söyledi. Başkan Peşin yaptığı yazılı açıklamada: “Cumhurbaşkanımız, Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan 2 Ekim 2017 tarihinde Niğde İl Başkanlığı görevini tarafımıza tevdi etti. Aldığımız bu şerefli ve kutlu görevin 3. Yılını tamamlamanın ve 4. Yıla adım atmanın onurunu sizlerle paylaşmak isterim. Ak Parti Niğde İl Başkanlığı sorumluluğu üstlendiğimiz günden bu yana, Ak Partinin ilkeleri çerçevesinde teşkilatın, ilimizin ve halkımızın içerisinde bulunarak belirlenen hedeflere birlikte yürüme gayretinde olduk. İl, İlçe, Belde, Köy ve Mahalle teşkilatlarımız ve AK Partiye gönül verenler ile istişare kültürü içerisinde partimizi her alanda ve ortamda daha güçlü kılmak için ter döktük. Görevi aldığımız tarihten itibaren, gece-gündüz demeden yediden-yetmişe, kadın-erkek, işveren-işçi, amir-memur, köylü-kentli ayrımı yapmaksızın herkesin derdi ile dertlendik. Kimsesizlerin kimsesi olma sözümüzü tutmaya çalıştık” dedi.
YÖNETİM KADROMUZ İLE YENİ BİR İVME KAZANDIK
Peşin: AK Parti Niğde 6. Olağan Kongresinden sonra oluşan yönetim kadromuzla birlikte yeni bir ivme ile sürekli sahada olarak, ilimizin her köşesini tarayarak ayak basmadığımız yerleşim birimi bırakmadık. Ana Kademe, Kadın ve Gençlik Kolları, ilçe yönetimleri ile el ele, kol kola vererek yerel ve genel seçimlerden alnımızı akı ile çıktık.”
“Yerel seçimlerde AK belediyecilik tekrar Niğde halkının teveccühünü kazanırken, Genel Seçimlerde 2 Milletvekilliği ve İl Genel Meclisi çoğunluğu kazanarak her alanda Niğde’ye hizmet şiarımız devam ettirme imkânı bulduk” diye Peşin: “İl Başkanlığı sürecimiz içerisinde bütün bakanlarımızın ilimizi ziyaretlerini sağlayarak, sorunları yerinde anlatma ve yatırımlardan daha fazla pay alma imkanlarını zorladık. Çiftçimizin daha teknik imkanlara kavuşması ve kaliteli üretim içi barajlar, göletler ve kapalı sulama sistemleri ile bu alanda oldukça mesafe kaydettik. Kırsal alanda yaşayan halkımızın hayat şartlarını iyileştirmek adına, İl Genel Meclisi çalışmaları ile Beldes ve Köydes projeleri ile Belde ve Köylerin altyapı sorunlarını çözerek, sosyal ihtiyaçlarını karşılayıp, köy yollarının sıcak asfalt ile buluşturduk. İlimizde istihdam artırmaya dönük olarak, iş adamlarını ilimize davet ederek, kendilerini ziyaret ederek OSB’lerimizi yatırımcıların kolay erişeceği yatırım alanlarına dönüştürdük. Kamu ve Özel Sektör arasında mekik diplomasisi ile ilimizin ihtiyaçlarını giderme yolunda binlerce kilometre yol kat ederek, Niğde’nin makûs talihini yenme noktasında oldukça mesafe aldık. İl Başkanlığı binamızı sürekli açık tutarak halkımız ile irtibatımızı daima güçlü tutmaya çalıştık. Bize gelemeyen halkımızın ayağına giderek, iş adamı ise iş yerinde, esnaf ise dükkanında, sanayici ise fabrikasında, oda yoksa evetlerinde ziyaret ettik, birlikte olduk.
Aziz vatan için can veren şehitlerimiz ve ailelerini, yaralanan gazilerimizi özel ve diğer günlerinde yalnız bırakmadık. Emanetleri olan anne-baba, eş-çocuklarının yanında olduk ve olmaya devam edeceğiz. İlimizin Sivil Toplum kuruluşları ile her fırsatta fikir alışverişi yaparak, ilimiz adına olan çalışmalarını destekleyerek, her ortamdan onların görüşlerini alarak bundan faydalanma yolunu seçtik. Üç yıllık süreç çok hızlı geçerken ailemize zaman ayırma imkânı bile bulamadık. Siyaset yapma adına en fedakâr olan kesim ailelerimiz onlara Niğde Kamuoyu önünde ne kadar teşekkür etsem azdır.
Allah’ın bize vermiş olduğu sağlık ve güçle hep Niğde kalkınsın, gelişsin ve Değerli Hemşerimiz mutlu olsun diye, yorulmadan, yılmadan, bıkmadan, usanmadan, Allah için çalıştık, bu can, bu bedende olduğu sürece de çalışmaya devam edeceğiz. Niğde’nin kronik sorunlarını AK Parti teşkilatının yetiştirdiği kadrolar ile çözme yolunda önemli bir dönemdeyiz. Halkımızın devam eden desteği ile 2023 hedefimiz ilimiz ve ülkemiz için olumlu sonuçların doğuracaktır. Halkımız AK Partimize destek oldukça çözemeyeceğimiz sorun, aşamayacağımız engel yoktur. İl Başkanlığımız süresince, önceliğimiz kazanan ilimiz ve ülkemiz olsun adına çalışma prensibini belirledik. Bireysel faydalardan çok, toplumsal faydalar önemlidir. Özelden bakıldığında eleştiriler haklı olabilir. Ama genelden bakıldığında, teşkilatın başına geldiğimiz günden beri ne kadar çok ter döktüğümüz ortadadır. Büyük fedakârlık isteyen AK Parti İl Başkanlığı bize nasip oldu. Üç yıllık çalışma döneminde çok fazla fedakârlık gösteren değerli aileme, teşkilatın her kademesinde görev yapan başta milletvekillerimiz olmak üzere, belediye başkanlarımıza, ilçe başkanlarımıza, bütün teşkilat mensuplarına ve değerli Niğdeli hemşerilerime çok teşekkür ediyorum. Allah izin verdiği sürece Ak Davanın bayrağını her daim burçta dalgalandırmak için durmak yok, yola devam diyor, Niğde Kamuoyunu saygıyla selamlıyorum.”

Haber Merkezi

 

DİĞER HABERLER
Ramazan amca’dan camiye arsa bağışı

Ramazan amca’dan camiye arsa bağışı

27-11-2020 - GÜNCEL

Niğde’nin yeni araç sayısı açıklandı

Niğde’nin yeni araç sayısı açıklandı

27-11-2020 - GÜNCEL

Gürer: Aracılardan başka kazanamıyor!

Gürer: Aracılardan başka kazanamıyor!

27-11-2020 - SİYASET

Jandarma’dan ‘EROİN’ operasyonu: 3 Gözaltı

Jandarma’dan ‘EROİN’ operasyonu: 3 Gözaltı

27-11-2020 - ASAYİŞ

Gönen’den ‘Marka Kent Niğde’ projesine övgüler

Gönen’den ‘Marka Kent Niğde’ projesine övgüler

27-11-2020 - KÜLTÜR SANAT

Başbuğ’un anısına103 fidan dikildi

Başbuğ’un anısına103 fidan dikildi

27-11-2020 - SİYASET

Gürer: 617 personel gitmiş gelmemiş!

Gürer: 617 personel gitmiş gelmemiş!

27-11-2020 - SİYASET

Jandarma’dan kaçak içki operasyonu

Jandarma’dan kaçak içki operasyonu

27-11-2020 - ASAYİŞ

Emniyetten zehir tacirlerine operasyon: 5 gözaltı

Emniyetten zehir tacirlerine operasyon: 5 gözaltı

27-11-2020 - ASAYİŞ

Tarihte bugün

Tarihte bugün

27-11-2020 - YAŞAM