Öğrencilere trafik bilinci oluşturmak amacıyla başlatılan proje kapsamında hazırlanan Emniyet Genel Müdürlüğü Mobil Trafik Eğitim Tırı'nda Niğde’de çocuklara eğitim verildi.
İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve TRT Genel Müdürlüğü tarafından imzalanan protokol gereği hayata geçirilen proje ile öğrencilere tır içinde teorik, açık alanda ise uygulamalı eğitim verildi.
Tırdaki mobil sınıfta trafik eğitimi gören öğrenciler, trafik işaretlerinin yer aldığı alanda ise polis eşliğinde akülü araç kullandı, öğrenciler trafik kuralları hakkında bilgilendirildi.
Eğitim tırında çocukları ziyaret eden Niğde Valisi Cahit Çelik burada yaptığı açıklamada; "İçişleri Bakanlığımız, Milli Eğitim Bakanlığımız ve TRT Genel Müdürlüğü tarafından imzalanan protokol doğrultusunda Emniyet Genel Müdürlüğüne tahsis edilen Mobil Trafik Eğitim Tırı, Valiliğimiz yerleşkesinde çocuklarımıza uygulamalı eğitim vermeye başladı.  5 ve 6 Haziran tarihleri boyunca Niğde'de kalacak olan Mobil Eğitim Tırında, öğrencilerimize teorik ve uygulamalı trafik eğitimi verilecek.  Çocuk yaşta trafik eğitimini aşılamak çok önemli" dedi.
Programa katılan Niğde Valisi Cahit Çelik, Belediye Başkanı Emrah Özdemir, İl Emniyet Müdürü Adnan Özdemir, İl Jandarma Alay Komutanı Albay Gürol Okyar ve İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar çocuklara kitap, kırmızı düdük ve trafik kartlarının yer aldığı hediye seti dağıttı.
(İHA)

NGC’den Kurban Bayramı mesajı NGC’den Kurban Bayramı mesajı

A W220557 03

Editör: Niğde Haber