​​​​​Niğde’de gönüllü gençler “Merkezim Her Yerde” projesi çerçevesinde köy okullarını ziyaret ederek çeşitli etkinliklerle öğrencilerle buluşuyorlar.
Niğde’de gönüllü gençler, “Merkezim Her Yerde” projesi çerçevesinde köy okullarını ziyaret ederek çeşitli etkinliklerle öğrencilerle buluşuyorlar. Gençlik ve Spor Bakanlığının başlatmış olduğu “Merkezim Her Yerde” projesi kapsamında Niğde Gençlik Spor İl müdürlüğü Şehit Ramazan Konuş Gençlik Merkezinde gönüllü gençler, köy ve kentin çevre mahallerindeki okullarda eğitim gören minik öğrencilerle çeşitli sportif ve sosyal faaliyetler yaparak zaman geçiriyorlar.
Proje kapsamında, gönüllü gençler ve liderleri, Niğde’nin Bor ilçesine bağlı Kemerhisar beldesinde bulunan Kemerhisar Cumhuriyet ilkokul ve Orta okulunda eğitim gören öğrencilerle okul bahçesinde yüz boyama, zeka oyunları, halat çekme, ok atma gibi çeşitli sportif faaliyetler yaptılar.
Buluşmada müzik eşliğinde oyunlar oynayan gönüllü gençler, minik kardeşlerine patlamış mısır ve pamuk şeker ikram ettiler.
Niğde Gençlik Spor İl Müdürlüğü, Gençlik Hizmetleri Müdürü Turan Sayın, Niğde Gençlik Spor Müdürlüğü olarak, bakanlıklarınca koordineli olarak köy okullarında ve öğrencilerin bulunduğu bölgelerde etkinlikler yaptıklarını söyledi. 
Sayın, Merkezim Her yerde projesi kapsamında köy okulundaki öğrencilerimiz hem oyun oynadı, hem de oynanan oyunlar hakkında bilgi sahibi oldular. 'Merkezimiz Her Yerde' projesindeki amaç; gençler arasında sosyal farkındalık oluşturarak sağlıklı bir iletişim ortamı oluşturmak, sorumluluk duygularını geliştirmek ve topluma daha duyarlı bireyler kazandırmak, kırsalda yaşayan ve köy okulunda okuyan gençlere gençlik liderlerimizin aracılığıyla vizyon kazandırmak, gençlere çevre bilinci kazandırmak, gençlerde aidiyet duygusu oluşturmak ve bununla birlikte gönüllü gençlerimizin ve öğrencilerimizin moral ve motivasyonunu arttırmaktır” diye konuştular.
(Haber Merkezi)

Merkezim Her Yerde 2

Söz veren çok oldu yapan Uzkurt oldu Söz veren çok oldu yapan Uzkurt oldu

Editör: Niğde Haber