Meram Elektrik Dağıtım A.Ş (MEDAŞ ) 31 Mart Pazar günü yapılacak olan “Yerel Seçimler” dolayısıyla Konya, Karaman, Niğde, Nevşehir, Aksaray ve Kırşehir illerinde seçim günü kesinti yaşanmaması ve olası kesintilere anında müdahale için hazırlıklarını tamamladı.
MEDAŞ ‘tan alınan bilgilere göre, seçim öncesinde tüm bakım-onarım ve aydınlatma çalışmalarını gerçekleştirdiğini, seçim günü bölgesinde enerjinin sürekliliği adına tedbirlerini aldığını bildirildi.
NÖBETÇİ EKİP VE ARAÇLAR HAZIR BEKLETİLECEK
Seçim günü dahil olmak üzere ve seçime yakın zamanda herhangi bir planlı kesinti yapılmayacağı ifade edilirken, kesintisiz enerjide büyük öneme sahip trafo merkezlerinin güvenliği için olası tüm sorunlara karşı hızlı müdahale edecek nöbetçi ekiplerin tam kadro hazır bulundurulacağı ifade edildi.
7/24 HİZMETE HAZIR
50 kişilik şebeke yönetim kadrosu, 900 kişilik arıza uzman kadrosuyla ve 7/24 hizmet veren çağrı merkezi, seçim gününde oluşabilecek yoğunluk için tedbirini alarak seçim için hazırlandı. “Alo 186” kanalından gelecek taleplerin yanı sıra sosyal medya hesaplarından gelecek tüm talepler de hızlı bir şekilde işleme alınacak.
(İbrahim UGUN)