Advert
Ercan ŞENER
Ercan ŞENER
Giriş Tarihi : 28-10-2017 09:52
Güncelleme : 27-03-2020 10:37

ARAKAN

Televizyonlarda izlerken gazate okurken kanım donuyor  hele sosyal medyadaki görüntüleri izlerken insanlığımdan utanıyor bunları yapanları insan olamayacağını insanların nasıl bu hale gediğini hayret ve nefretle izliyorum 300-500 kişilik bir grup ortaya aldıkları arakanlı Müslüman genç bayanı önce dövüyor yüzünü gözünü vücudunu morartıyorlar hangi köşe ye kaçsa ordaki vuruyor hele diğer kadınlar yardım edeceğini gelip saçını yoluyor işkence ediyorlar  genç kızımız yalvarıyor yardım diliyor ama yine dövüyorlar sonra meydanın ortasında üzerine benzin döküp yakuyorlar kadın çağresiz sağ sola koşuyor ama yardım eden yok vurup düşürüyorlar feryatar, çağresizlik, hayvanlık diyemiyorum hayvan onlardan vicddanlı.
Kadın cayır cayır yanarken biri vicdana geldi söndürecek sanıyorsun o gelen elindeki bidonu yanan kadının üzerine döküyor bakıyorsunki o dökülen su değil oda benzin döküyor  sonup kalıyorum boğazım düğümleniyor ağlıyorum hiç küfür sevmediğim halde kendimi tutamıyor bağırıyorum bunun anlamı , açıklaması varmı küçücük çocuğa şok cihazı ile her türlü eziyet ve insanları parça parça kesme derisini yüzme ….. bu kin bu hırs niye yapılır insan lıkdan neden çıkılır anlayamıyorum aslan bile karnını doyurmak için avladığı ceylanın yavrusuna dokunmazken o genç annelere yapılan işkence tecavüz çocukalrı asma , yakma  bunlar hayvanda olamazlar daha dda aşalıklar bunkar bize ulaşan görüntüler göremediklerimizide siz düşünün  işin tuhaf olanı da bunları yapan Budistler kendilerini ahlakın hoşgörünün  temsilcisi olarak pazarlayanlar.
Hal böyle peki  ne yapmalı  birleşmiş milletler – kem küm 
ABD – ÇİN – AVRUPA – kem küm 
Müslüman ülkeler birkaç ülke hariç çıt yok hepsi uluslar arası toplum (BM) birşeyler yapsın onlar gelp kurtarsın diyor ama şunu herkez biliyorki onlar haçlı zihniyeti ile haraket edip kendilerinden olan iki kişi için bir ülkeyi yakıp işgal edebiliyorken Müslümanın ondan medet umması aptallık değilse ne ?
İslam konferans örgütünün hiç seni çıkmıyor arap birliğinden çıt yok peki bir araya gelip güç gösteremiyorsunuz o zaman şunu da mı yapamazsınız.
Sudiarabistan – birleşikarap emirlikleri yada diğer ülkeler denizi doldurup 7 yıldızlı oteller yaparken gösterişte , israfta birbirleri ile yarışırken oradaki 3 milyon arakanlı Müslümanı o israf ettiğiniz paranın bir kısmını harcayarak ülkenizin bir kenarında ikametlerini sağlayamazmısınız bireyleri gizlice oraya mücahit olarak gidip oarada buldukları Budist rahipleri  kesme görüntüleri de bir o kadar iğrenç onlar gibi aşalık olamayız, olmamalıyız  Acilen ülkelerin güçlenip bir İngiltere, almanya, fransa , abd , rusya gücüne erişmesi için çaba sarfetmeli birlik olmalı ortak para brimine geçip yada kendi paraları ile alışveriş yapıp abd ve avrupayı zengin etmemeliyiz bu yapılanlar br almana , bir framsıza , bir abd vatandaşına yapılmış olsa kırk defa tepelerine binerlerdi Osmanlı olsaydı o Budist yönetim bunlara cesaret edebilirmiydi. Yine Osmanlı mirasıa sahip çıkmaya çalışan bir türkiye Bangladeşli yetkililerle görüşüp sınırdan içeri alınmalarını sağladı sosyal yardımlar ve insani yardımlar ulaştırılmaya çalışıyor. Endonezyadan ada alınabilirse 100.000 kişilik bir şehir inşa edilecek bir kısmını çamurdan kurtarmaya çalışılıyor çözümmü ….. kısmen  DEVAMI YARIN

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA