Advert
Ercan ŞENER
Ercan ŞENER
Giriş Tarihi : 25-10-2017 08:59
Güncelleme : 27-03-2020 10:37

DÜNYA DENGELERİ DEĞİŞİYORMU

ABD zengin ailenin şımarık çocuğu gibi haraket ediyor ,ben her istediğimi yaparım bana kimse dokunamaz kimse karışamaz zannediyor ve şuan bunu uygulayıp istediği ülkeyi işgal ediyor istediği ülke de darbe yapıyor istemediği iktidarları yok ediyor. Ediyoru’du !!!
Mısır Libya Irak Arjantin Ukrayna Pakistan başarılı olduğu örnek ülkeler.
Türkiye ve Venezüella gibi ülkelerde başarılı olamadı sanki rüzgar  artık yön değiştirmeye başladı.
Biraz gerilere dönersek 2.dünya savaşında japonya’da hiroşma ve Nagazaki kentlerinde attığı 2 ayrı bomba ile 2 şehirde yüzkırkbin kişiyi birkaç bomba ile öldürmüş, bir çoğonun sakat kalmasına yol açmış şımarık zengin çocukları gibi parmak sallayarak diğer ülkelere de size de nükleğer bomba atabilirim diye hegmonya kurmuş ama kendisine rakip olabilecek ülkelerin nükleer silah sahibi olmasına izin vermemiştir.
Kendi krduğu birleşmiş milletler dünya bankası, İMF ile de otoriteyi sağlamlaştırmıştır.
Bu korku imparatorluğunun sonunun yaklaştığının emareleri arık açık açık ortaya çıkmaya başlamıştır
İlk defa one minute (van minıt) ne oluyoruz 1 dakika …. Diyen bir lider çıkıp israile ve dolayısı ile ABD ye yaptığınız yanlış kabadayılık yapıyor insan öldürüyor sonra başır havarisi kesiliyorsunuz BİR DAKİKADA BZİ DİNLEYİN diyebilmiş daha sonra da birleşmiş milletlerin yapısındaki çarpıklığa dikkat için DÜNYA bEŞ DEN BÜYÜKTÜR  demiştir.
Hakikatende dünyada 206 ülke var bunlardan 192 ülke birleşmiş milletlere üye yani 191 ülke bir olaya destek verse yada karşı çıksa 5 daimi ülkeden 1 tanesi veto etse o karar alınamıyor 191 ülkenin irades yok sayılıyor 5 daimi üyeden  tanesinin vetosu tüm ülkelerden daha etkili oluyor.
Böyle bir düzen nereye kadar gider 
Nereye kadar gitmeli, gitmelimi !!!
Buna karşı çıkan ülke yada ismin türkiye yada bir başka ülke kişinin tayyip yada başka bir isin olması neyi değiştirir destek görmesi gerekmezmi !
Maalesef gereken desteği dünyadada ülkemizdede az gördü tam ümitsizliğe kapılmıştıki son zaman larda bir takım emareler bu çıkışların meyvelerinin sanki alınmaya başladığını bize gösterdi.
İşte size birkaç örnek
                                  DEVAMI YARIN

NELER SÖYLENDİ?
@
NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA