Advert
Sedat ÇAĞLAR
Sedat ÇAĞLAR
Giriş Tarihi : 02-03-2021 14:15

BUGÜN HANGİ MASKENİ TAKIYORSUN ?

Hiç düşündünüz mü insanın kaç tane yüzü vardır diye? Elbise dolabından elbise seçer gibi her sabah maske seçen insanların sayısı kaç sizce? Ailesi ile birlikteyken bir maske, müşterileri ile birlikteyken bir maske, arkadaşları ile birlikteyken bir maske, işindeyken ayrı bir maske.
Sahi gerçek sen hangisisin?

İki yüzlü diye herkesin bildiği bir söz var evet te. Keşke her insanın iki yüzü olsa. Ona da razı olacağız.
Eğer birine ihtiyacımız varsa. Herhangi bir iş. Önemli Değil. O işimizi halledecek kişiye gösterdiğimiz o sempatik, sevecen, iyilik abidesi yüzümüzü bir gözünüzün önüne getirin. Dünyanın en iyi insanı!
Ya birinin bize ihtiyacı var sa. Kasıntılı. Kendini ağırdan satan. Karşısındakini küçük ve hakir gören bir kibir abidesi bu sefer. Yine bir söz vardır ya “Küçük dağları sen mi yarattın” tabiri!
Sen riya abidesi!
Kendini zayıf, karşındakini güçlü gördüğün bir kişiye davrandığını, Senin güçlü, karşındakinin de zayıf olduğunu gördüğün kişiye de davran.
Ailene çocuklarına gösterdiğin şefkati, emrin altındakilere çalışanlara da göster.
Merhamet perdeni araladığında herkes için arala ki senin bir tek yüzün olduğunu dünya alem görebilsin.
Dış görünüşüne bakıp ta çok olumlu izlenimlerimiz olan bir kişinin hayal kırıklığı ile ne derece kötü biri olduğunu gördüğümüz bir çok insan olmuştur. Yine dış görünüşüne bakıp ta hesaba katmadığımız ön yargılı davranıp sonunda şaşırdığımız bir çok insan olmuştur.
İnsanoğlu bulunduğu yere ve konuma göre maske takmayı başarabilen bir varlık olarak menfaatine göre bir çok kişiliğe ve karaktere bürünebilir. O yüzden insan olarak bizler doğal bir tiyatrocu, doğal bir dizi ve sinema oyuncuyuz.
Mevlana Celalettin Rumi’nin yedi asır önce söylediği gibi “ Ya olduğun gibi görün ya da göründüğün gibi ol.”

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA