Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde teröristlerle çıkan çatışmada şehit olan İstihkam Uzman Çavuş Cebrail Acar, memleketi Konya'nın Ereğli ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.
Pençe-Kilit operasyon bölgesinde bölücü terör örgütü mensupları ile girilen çatışmada 35 yaşındaki Konyalı İstihkam Uzman Çavuş Cebrail Acar şehit oldu. Şehit Cebrail Acar'ın cenazesi Şırnak 23'nncü Piyade Tümen Komutanlığı'nda düzenlenen törenin ardından uçakla memleketi Konya'ya getirildi. Uzman Çavuş Cebrail Acar için Cuma namazını müteakip Ereğli Ulu Camisinde cenaze töreni düzenlendi. Şehit Acar'ın babası Cevat Acar, annesi Yüksel Acar, eşi Hanife Acar ve yakınları büyük üzüntü yaşadı. Şehidin babası askerlerin kollarında cenaze namazının kılınacağı camiye geldi. Cenaze namazın ardından şehit Uzman Çavuş Cebrail Acar Meydanbaşı Mezarlığındaki Şehitliğe dualarla defnedildi.
Şehit Cebrail Acar'ın Türk Silahlı Kuvvetlerinde 6 yıldır görev yaptığı, evli ve 2 çocuk babası olduğu öğrenildi. Şehidin cenazesine babası Cevat Acar, yakınları, Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı Bakan Yardımcısı Refik Tuzcuoğlu, Konya Valisi Vahdettin Özkan, protokol mensupları askeri ve mülki erkan ile vatandaşlar katıldı. Niğde Haber Gazetesi olarak şehidimize Allah’tan rahmet, ailesine, yakınlarına ve sevenlerine sabır diliyoruz.
(İHA)

CHP’den gazetemize 24 Temmuz ziyareti CHP’den gazetemize 24 Temmuz ziyareti

Er 2-1
Ş1-1

Editör: Niğde Haber