Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi (NÖHÜ) Mühendislik Fakültesi Çevre Mühendisliği Öğretim Üyesi ve Atık Yönetimi Koordinatörlüğü Prof. Dr. Ece Ümmü Deveci’nin yürütücüsü olduğu “İklim Değişikliği Uyum Stratejileri Uygulama Projesi” kapsamında Niğde’de görev yapan imamlara liderlik ve organizasyon Eğitimi verildi.
İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ İLE İLGİLİ DİNİ KAYNAKLARDAN DA YARARLANILDI
141 imamın katıldığı eğitimlerde, katılımcılara proje hakkında bilgilendirmeler yapılarak atölyeler ve uygulamalı çalışmalar gösterildi. Ayrıca imamlara iklim değişikliğine adaptasyon ve uyumda neden liderlik ve organizasyonlara ihtiyaç duyulduğu, liderlik özellikleri ve bu özelliklerin kazanılması için gerekliliklerin neler olduğu ayrıntılı olarak anlatıldı. Tüm bunların yanı sıra eğitim kapsamında iklim değişikliği uyum ve adaptasyon, su ve toprak yönetimi, toplumsal cinsiyet eşitsizliği, kırsal bölgede yaşayan kadınların iklim değişikliğindeki kırılganlıkları hakkında da bilgiler verildi. Ayrıca eğitimlerde iklim değişikliği ile ilgili dini kaynaklardan da yararlanıldı.
Eğitimler hakkında konuşan Prof. Deveci, “Projenin ikinci faaliyeti olan bu eğitimin hedef kitleye ulaşılması ve yaygın etkisi bakımından önem arz etmektedir.” dedi.
REKTÖR USLU’DAN TEŞEKKÜR
Eğitimler hakkında konuşan NÖHÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Uslu ise Niğde ili ve kadınlarımız için çok önemli olan bu projede verilen eğitimlerin projenin amacına ulaşması açısından çok önem arz ettiğini belirtti. Rektör Uslu proje yürütücüsü Prof. Dr. Ece Ümmü Deveciye teşekkür ederek projenin başarıya ulaşması temennisinde bulundu.
(Dahi GEDİK)

2024-KPSS Ön Lisans başvuruları başladı 2024-KPSS Ön Lisans başvuruları başladı

Whatsapp Image 2024 06 07 At 15.11.36

Editör: Niğde Haber