Yeniden Refah Partisi (YRP) Niğde Belediye Başkan Adayı İdris Turgut’tan tüm vatandaşlara çağrı: “Rantçılara, menfaatçilere yeni bir fırsat vermeyelim”
Yeniden Refah Partisi Niğde Belediye Başkan Adayı İdris Turgut, 31 Mart Yerel seçimlerinin, Niğde’nin kaderinin değişmesi için son fırsat olduğunu söyledi.
Niğde’nin iş bilmez yöneticilerden, menfaatçilerden, rantçılardan arındırılarak, şehre tertemiz yeni bir sayfa açmak için tüm vatandaşları sandığa davet eden Turgut, “Gelin bu fırsatı en iyi şekilde değiştirelim” dedi.
İDRİS TURGUT’TAN YENİ BİR ÇAĞRI DAHA
Yeniden Refah Partisi Niğde Belediye Başkan Adayı İdris Turgut, yerel seçimlere 4 gün kala yaptığı açıklamada, Niğde’nin gelişmesinden, büyümesinden yana olan toplumun tüm kesimlerine yeniden çağrı yaptı.
Tüm siyasi partilere mensup vatandaşlar ile herhangi bir siyasi partiye üye olmasa da yaşadığı şehrin büyümesini, sorunlarından arındırılmasını isteyen vatandaşlar çağrısını yineleyen İdris Turgut, “31 Mart’ta oylarınızı Yeniden Refah Partisinde birleştirdiğinizde, 1 Nisan sabahından itibaren Niğde’ye yeni bir güneş doğacak, ilk günden başlayarak bu şehrin tüm sorunları teker teker çözülmeye başlayacak” diye konuştu.
TURGUT: TÜM HEMŞEHRİLERİMİZ PROJELERİMİZE SAHİP ÇIKSIN
Niğde merkezde ikamet eden tüm vatandaşlara da çağrıda bulunan Yeniden Refah Partisi Niğde Belediye Başkan Adayı İdris Turgut, “Niğdeli hemşehlerim, Çiftlikli (Melendizli) hemşehrilerim, Ova köylerinden hemşehrilerim, Borlu hemşehrilerim, Ulukışlalı hemşehrilerim, Çamardılı hemşehrilerim, Altunhisarlı hemşehrilerim 80 ilden Niğde’ye gelip burada yaşayan hemşehrilerim; 31 Mart’ta hepinizi bizim projelerimize sahip çıkmaya davet ediyorum. Biz büyükşehir belediye yönetmiş bir tecrübeye sahip bir belediye başkan adayı olarak, Niğde’nin tüm sorunlarını da çözüm yollarını da iyi biliyoruz” şeklinde konuştu.
İDRİS TURGUT: NİĞDE İYİ YÖNETİLMİYOR
Kampanya sürecinde esnafı, emekliyi, çiftçiyi, sanayiciyi, köylüyü, genci, öğrenciyi kısacası toplumun ziyaret ettiklerini anlatan Yeniden Refah Partisi Niğde Belediye Başkan Adayı İdris Turgut, “Ziyaretlerimizde vatandaşlarımızın sorun ve taleplerini dinledik. Her kesimin kendine özgü sorunları var. Ancak tamamının ortak noktada buluştuğu bir nokta var ki Niğde iyi yönetilmiyor. Şehir sorunlarla boğuşuyor. Trafik sorunu, otopark sorunu almış başını gitmiş. Mevcut Belediye Başkanı 5 yıl süreyle Niğde’nin sorunlarından uzak bir yönetim anlayışı sergiledi. 2019’da vaat ettiği projelerin bir hangisini hayata geçirdi? Bakanlıkların, kurumların yaptığı üst geçitleri kendine mal etmeye çalışarak algı oluşturdu. Niğde’nin 5 yılı heba oldu. Bu şehrin 5 yıl daha kaybetmeye tahammülü yok” diye konuştu.
BAŞKAN ADAYI TURGUT: VATANDAŞIMIZIN DUALARI VE İYİ TEMENNİLERİ BİZİ MOTİVE EDİYOR
Seçim çalışmaları kapsamında ziyaret ettiği yerlerde vatandaşların sevgisi, sempatisi ile karşılaştığını ifade eden Yeniden Refah Partisi Niğde Belediye Başkan Adayı İdris Turgut, “ Seçmenlerimizin duaları ile karşılaştım. İyi temennileri ile karşılaştım. Aynı samimiyetin sandığa yansıyacağını ve seçimi vatandaşlarımızla birlikte kazanacağımızı biliyoruz. Seçim çalışmaları kapsamında ziyaret ettiğimiz vatandaşlarımız hep şunu söylüyor; ‘sizin projelerimiz bu şehrin sorunlarını çözecek projelerdir, bu şehirdeki sorunları sadece siz ortaya koyup mevcut yönetimi sadece siz eleştiriyorsunuz’ diyorlar. Biz de onlara diyoruz ki bize belirtmiş olduğunuz düşüncelerinizi çevrenizdeki komşularınıza, akrabalarınıza, dostlarınıza, arkadaşlarınıza da ulaştırın, onları da bizim lehimize ikna edin.
VATANDAŞ DEĞİŞİM İSTİYOR
Vatandaşlarımızın büyük çoğunluğu değişim istiyor. Bu değişim isteği 31 Mart’ta elbette sandığa yansıyacak. Bizim oy oranımızın sürekli artıyor olduğu gerçeğini de göz önünde bulundurduğumuzda 31 Mart akşamı sandıktan büyük bir zaferle çıkacağımıza olan inancımız tamdır. O nedenle tüm vatandaşlarımızın oylarını talip olduğumuzu bir kez daha buradan ifade etmek istiyorum. Çok düşük bir oy farkı ile seçimi kaybedersek, bundan tüm Niğde zarar görür. Niğde’nin 5 yıl daha kaybetme lüksü yok” diye konuştu.
SAYIŞTAY RAPORLARININI İŞARET ETTİ
Sayıştay’ın 2022 yılı denetimlerinde Niğde Belediyesi’ne ait 36 uygulamasında usulsüzlük tespit ettiğini hatırlatan Yeniden Refah Partisi Niğde Belediye Başkan Adayı İdris Turgut, “Belediyenin iyi yönetilmediğini Sayıştay da tespit etti. Milyonlarca liralık usulsüzlük var. Bir yıl içerisinde 36 uygulamada usulsüzlük yapan bir belediye 5 yıl içinde neler yapmıştır Allah bilir.
BU SON ŞANS!
Bu sorunları ancak biz çözeriz. 31 Mart tarihi, Niğde’nin kaderinin değişmesi için büyük bir fırsat. Bu fırsatı iyi değerlendirip, bu beceriksiz ve liyakatsiz yöneticilerden bu güzel şehrimizi kurtaralım. Menfaatçilere, rantçılara fırsat vermeyelim” diye konuştu.
(İbrahim UGUN)