Niğde Belediyesi’nin down sendromlu gençler ve özel bireylerin sosyal hayata daha iyi adapte olabilmeleri için kente kazandırdığı “Hayat Kahvesi” özel lezzetleri ve eğlenceli etkinlikleri ile ilgi çekmeye devam ediyor.
Efendibey Mahallesi’nde bulunan Mustafa Yiğit Millet Bahçesi’nde faaliyetini sürdüren Hayat Kahvesi’nde, tatlılar, sıcak ve soğuk içecekler ve kuruyemiş çeşitleri, burada görevli down sendromlu gençler tarafından konuklara servis ediliyor.
EN GÜZEL TATLI VE İÇECEK ÇEŞİTLERİ HAYAT KAHVESİ’NDE
Her akşam 17.00’de açılan ve 24.00’e kadar hizmet verilen Hayat Kahvesi’nde; magnolya, köstebek pasta ve orman meyveli muhallebi gibi tatlı çeşitlerinin sanı sıra, Niğde Gazozu, sade ve meyveli sodalar, çay, Türk Kahvesi, dibek kahvesi, menengiç kahvesi, espresso kahveleri ile soğuk ve sıcak içeceklerin sunumu yapılıyor.
EĞLENCELİ AKTİVİTELER
Akülü arabalar, trambolin ve şişme balonlarla konukların eğlenceli vakit geçirebildiği Hayat Kahvesi’nde down sendromlu 7 genç hem özel lezzetlerin hazırlanmasında hem de servis edilmesinde adeta canla başla görev yapıyor.
BAŞKAN ÖZDEMİR’DEN ÇAĞRI
Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir, kentte özel bireylere yönelik açılan ilk sosyal mekan olan Hayat Kahvesi’nde down sendromlu gençlerin ve özel çocukların sosyal hayata adaptasyonlarının daha iyi sağlanması, sosyal becerilerinin geliştirilmesi ve yeteneklerinin keşfedilmesinin amaçlandığını belirtti.
Hayat Kahvesi’ne olan ilginin her geçen gün artmasının, buradaki down sendromlu ve özel gençlerin moralini yükselttiğine işaret eden Başkan Özdemir, “Tüm vatandaşlarımızı her gün 17.00’de açılıp 24.00’de kadar hizmet veren Hayat Kahvesi’ne davet ediyorum” dedi.
(Salih ALPTEKİN)

Niğde’nin saklı cenneti Karagöl ve Çini Göl Niğde’nin saklı cenneti Karagöl ve Çini Göl

Whatsapp Image 2024 07 04 At 09.33.26

Whatsapp Image 2024 07 04 At 09.33.26 (1)

Editör: Niğde Haber