Niğde İl Müftülüğü tarafından Diyanet İşleri Başkanlığı 2024 Yılı Hac Organizasyonu ile hac vazifesini yerine getirmek üzere Niğde’den kutsal topraklara gidecek hacı adaylarına yönelik "Hac Eğitim Semineri" düzenlendi.
24-25 Nisan tarihleri arasında Çamardı Merkez Camii, 29-40 Nisan tarihleri arasında Niğde Merkez Fatih Sultan Mehmet Camii’nde, 29-30 Nisan tarihleri arasında ise Bor İlçesi Paşa Camii’nde iki gün süren seminerlere İl Müftüsü Osman Ayas, İl Müftü Yardımcıları Kadir Atay ve Mücahit Göktaş, Çamardı İlçe Müftüsü Fatih Bitirir, Bor İlçe Müftüsü İsmail Çakır, İl Müftülüğü Şube Müdürü Yener Kalender, İl Müftülüğü Vaizi Hatice Tosuner, din görevlileri ve hacı adayları katıldı.
Seminerin açılış konuşmasını yapan İl Müftüsü Osman Ayas, “Hac tevhid, sabır ve ahlak eğitimidir. Hac bir arınma sürecidir. Hac hayatımızın anlamlı yolculuklarından biridir. Her yolculuk gibi içerisinde güzelliklerle birlikte zorlukları da barındırmaktadır.” dedi. İl Müftüsü Ayas, daha sonra Uygulamalı Hac İbadeti ve Hac Menasiki konulu sunumlarını gerçekleştirdi.
Seminerde, İl Müftüsü Osman Ayas tarafından Uygulamalı Hac İbadeti, Hac ve Umre Menasiki, İl Müftü Yardımcıları Kadir Atay ve Mücahit Göktaş tarafından Mekke ve Medine’de Ziyaret Yerleri ile Haccın Hikmeti ve Sembollerin Anlamı ve Hac Yolculuğunda Önemli Hususlar, İl Müftülüğü Şube Müdürü Yener Kalender tarafından Hac Yolculuğundan Önce Maddi ve Manevi Hazırlık, Hac ve Umrede Bir Arada Yaşama Bilinci, İl Müftülüğü Vaizi Hatice Tosuner tarafından Kadınlara Özgü  Durumlar konulu sunumlar gerçekleştirildi.
Niğde’den hac kafilesi 18 Mayıs 2024 Cumartesi günü kutsal topraklara hareket edecek.
(Dahi GEDİK)

Müdür Ekinci: Bir hayal ve bir amaçla yola çıkıldı Müdür Ekinci: Bir hayal ve bir amaçla yola çıkıldı

Whatsapp Image 2024 04 30 At 16.05.25

Whatsapp Image 2024 04 30 At 16.05.25 (2)

Whatsapp Image 2024 04 30 At 16.05.25 (1)