Dikkat! Valilikten sıcaklık artışı uyarısı! Dikkat! Valilikten sıcaklık artışı uyarısı!

Bir dönem  sosyal medya ve ulusal medya üzerinden, polis tarafından gözaltına alındığı anda sergilediği performans ve kullandığı '4 kere hacca gidip geldim, aha dayıya sor' sözleri ile ülke gündemine oturan şahıs bu kez de hacca gittiğine dair yayılan görüntülerin ardından Niğde cezaevinde tutuklu olduğu ortaya çıktı.
“O BEN DEĞİLİM, İTİBAR ETMEYİN”
Gerçekleştirdiği gasp sonrasında gözaltına alınıp polis otosuna bindirildiği sırada olayı görüntüleyen muhabirlere '4 kere hacca gidip geldim, aha dayıya sor' diyerek ünlenen ve şu an Niğde'de ceza infaz kurumunda cezasını tamamlamayı bekleyen Hüseyin Taşkıran, son günlerde bir şahsın kendisinin yerine geçen bir dolandırıcı olduğunu, ona itibar edilmemesi gerektiğini söyledi.
"GERÇEK GASPÇI HÜSEYİN BENİM AHA DAYIYA SORUN"
“4 kere hacca gidip geldim, aha dayıya sor" sözleriyle tanınan 27 yaşındaki Adanalı fenomen Hüseyin Taşkıran, hapiste olduğu esnada başka birinin kendisin yerine geçerek para kazandığını öğrendi. Sosyal medya hesaplarında çektiği videolar milyonlarca izlenen 'Yaso' lakaplı Yahya Karataş'ın kendisinin yerine geçerek para kazandığını belirten Taşkıran, şahıstan maddi ve manevi tazminat davası açarak şikayetçi olacağını belirtti. 2015 yılından beri hapiste olduğunu kaydeden Taşkıran, sosyal medya hesaplarında yüz binlerce takipçiye ulaşan Yahya Karataş isimli şahsın, çektiği hac ziyareti videolarında kendisinin yerine geçerek ünlü olduğunu söyledi. Çeşitli sosyal medya ve yayın organlarında hacca gittiğine yönelik haberler yayınlandıktan sonra başka bir şahsın kendisi gibi davrandığından haberdar olduğunu anlatan Taşkıran, gerçekleri İhlas Haber Ajansı'na anlatarak, "Gerçek Gaspçı Hüseyin benim, aha dayıya sorun" dedi.
“BEN CEZAEVİNDEYKEN YERİME GEÇMİŞ, MİLLETİ DOLANDIRIYOR”
Kendisinin yerine geçerek para kazanan şahıstan cezaevinde olduğu esnada haberi olduğunu anlatan Hüseyin Taşkıran, "Ünlü olmak güzel bir şey. Buradan hayranlarıma sesleniyorum. Bir tane çocuk çıkmış. İsmi Yahya Karataş. Benim üzerimden prim kasıyor. Hacca gitmiş, benim fotoğraflarım ile kendi fotoğraflarını birleştirerek 'hac hayalimi gerçekleştirdim' dediği videolar paylaşıyor. Yalan-yanlış şekilde para kazanıyor, o bir dolandırıcı. Benim üzerimden para kazanıyor. Ben cezaevinde olduğumdan dolayı benim yerime geçmiş. Milleti dolandırıyor. Ben buradan hayranlarıma sesleniyorum, bu dolandırıcıya inanmamaları lazım. Kendini 'Yaso' olarak tanıtan şahsa da sesleniyorum. Maddi ve manevi tazminat davası açacağım" dedi.
Niğde'de ceza infaz kurumunda cezasını tamamlamayı heyecanla beklediğini belirten Taşkıran, "11 günlüğüne izne çıktım. Cezam tamamen bitip de çıktığımda yeni skeçler yapacağım. Buradan hayranlarıma sesleniyorum, beni takip etmelerini diliyorum. Allah nasip eder de çıkarsam da, gerçekten hac hayalimi gerçekleştireceğim" şeklinde konuştu.
(İHA)

A W240495 01

A W240495 03

Editör: Niğde Haber