GÜNCEL
Giriş Tarihi : 23-06-2022 11:10   Güncelleme : 23-06-2022 11:14

Sedat Çağlar’ın yeni kitabı çıktı

 Sedat Çağlar’ın yeni kitabı çıktı

Şair ve yazar Sedat Çağlar’ın ‘Niğde Deklarasyonu’ isimli yeni kitabı çıktı. Kitapta Niğde’nin eksiklerinin, sorunlarının ve fırsatlarının tespit edilerek Niğde’mizin kalkınması ve gelişimi için birçok proje geliştirilerek kamuoyuna sunuluyor. Şair ve yazar Sedat Çağlar yeni kitabı ile ilgili açıklamasında; ‘Bir siyasetçinin, siyaset yapmasında, her şeyden önce bir gayesi olmalı. Bu kitap bir siyasetçinin gayesini ortaya koymak amacıyla kaleme alınmıştır. Herkesin siyasi hayatında belli başlı hedefleri vardır. O hedefler doğrultusunda hareket eder. Kimileri için bu gaye siyasi makamlara sahip olmak olarak tanımlanabilir, kimileri için mevcut makamlarını korumak, kimileri için ise bir aşk, bir ülkü, bir dava olarak tanımlanabilir. Bizim sevdamız son sırada olan bir bağlılıktır. Yani yaşadığım memlekete ve şehre olan aşkım, hizmet borcum, bizleri eser bırakma gayesine itmiştir dedi.
Siyaseti bizler genelde ülkemize, özelde memleketimize hizmet etmek olarak görüyoruz. Her şeyden önce fikir siyaseti yapıyoruz. İşte bu tür siyaset bizleri diğerlerinden ayrıştırıyor. Kişisel çekişmelerden uzaklaşıyoruz. Adam kayırmaktan, adamın adamı olmaktan uzaklaşıyoruz. Siyasi entrikalardan, suni gündemlerden, kısır çekişmelerden uzaklaşıyoruz. Enerjimizi ve mesaimizi genelde ülkemize, yerelde ise ilimize nasıl eser bırakabiliriz bunu planlıyoruz. Memleketimizi gelecek nesillere nasıl hazırlarız, halkımızı sosyal refaha nasıl ulaştırırız, halkımızın yaşam kalitesini nasıl yükseltebiliriz bunlarla hemhal oluyoruz. Bu nedenle siyaset yaparken, bütün kaygı gömleklerini çıkartıp, objektif ve idealist bir siyaset yapma yöntemini seçiyoruz. Diyoruz ki; biz siyaseti kişisel menfaatler için, egomuzu tatmin etmek için yapmıyoruz. Biz siyaseti, olmayan saygınlığımızı kazanmak için yapmıyoruz. Biz siyaseti çevre kazanmak için de yapmıyoruz. Biz siyaseti rant için de yapmıyoruz.  Aşk için yapıyoruz. Biz siyaseti halkımızı sevdiğimiz için yapıyoruz. Siyaseti kutsal bir dava olarak görüyor ve kendimizi siyasetin hizmet eri olarak addediyoruz. Daha yaşanır bir memleket, gelir seviyesi yüksek bir memleket, huzurun ve istikrarın inşa edildiği bir memleket, suç oranlarının asgari olduğu, muhtaçlığın yaşanmadığı sosyal refahın her kesime ulaşğı bir memlekettir bizim hayalimiz. İnsanların kaliteli bir şekilde sosyalleşebildiği, yeteri kadar yeşil alana sahip olan, kültürel olarak kendilerini geliştirebilecekleri şehir meydanları, amfiler, tiyatro salonları, sinemalar ve AVM’lerin olduğu bir şehir bizim hedefimiz.
Kırsalda üreticilerimizin ve yetiştiricilerimizin toprağa ve üretim şartlarına uygun olarak en karlı ürünleri en verimli bir şekilde üretip pazarlayabilmesi için gerekli tarım, hayvancılık ve sanayi alanlarındaki yatırımları ilimize kazandırmak önceliğimiz olacaktır.
Hedefimiz, Niğde’yi öncelikli bölgesel bazda lider bir il olarak ön plana çıkarmak olacaktır. Nihai hedefimiz, Niğde’yi ülkemizde ve dünyada akıllarda kalan ve ismini herkesin bildiği Anadolu coğrafyasında nereye düşğünü herkesin rahatlıkla bilebildiği bir il haline getirmektir dedi.
Bazı insanlar vardır bir şeyler yapanları konuşurlar, bazı insanlar vardır yapılanları konuşurlar, bazı insanlar da vardır yapılacakları konuşurlar. İşte biz ‘Niğde Deklarasyonu’ kitabımızda Niğde ve ülkemiz için yapılacakları kaleme aldık.
Niğde’nin gelişimine ve geleceğine yön vermek gayesi ile hazırlanan kitabımızda, Niğde’nin kalkınması için giderilmesi gereken eksikliklerin ve sorunların tespitleri yapılmıştır. Niğde’nin ihtiyaçları da göz önüne alınarak Niğde’yi geleceğe hazırlamak için stratejiler geliştirilmiştir. Kitabımızda Niğde’nin hali hazırda elinde bulundurduğu imkânları çarpan etkisi ile nasıl sıçrama tahtası haline getirebiliriz bunları tartıştık.
Ni
ğde Deklarasyonu, bir HEDEFTİR. Niğde için hazırlanmış bir VİZYON BELGESİDİR. Bütün siyasi ideolojilerden uzak proje bazlı rehber niteliğindedir. Niğde’yi yönetecek olan siyasi ve bürokratik kadrolara bir el kitabı olması amacıyla hazırlanmıştır.
Ni
ğde Deklarasyonu’nun tek bir gayesi vardır o da;  Niğde’nin gelişimi, kalkınması ve geleceği.

Ayrıca bu kitap, Niğde ölçeğinde olan ülkemizin diğer illerine de örnek olabilecek rehber kitap olarak da hazırlanmıştır.
İnsanı yaşat ki devlet yaşasın” şuuru ile yazılan kitabımızda, ömürlerin kısa olduğu ve zamanın durdurulmasının mümkün olamadığı bu dünyada, kadim şehrimiz olan Niğde’ye bir eser bırakabilirsek ve ya eser bırakmak gayesinde olan kişilere ilham verebilirsek, onlara örnek olabilirsek ne mutlu bizlere…
Kitap, gelecek nesillere bırakılabilecek en güzel mirasların başında yer alır. Bizler de gelecek nesillere faydalı olması ümidi ile bir eser bırakma gayesini benimsedik. Niğde Haber Gazetesi olarak şair yazar Sedat Çağlar'ı tebrik eder muvaffakiyetler dileriz.
Zevkle okumanız ve faydalı olması temennisiyle…
(İbrahim UGUN)

 


 

 

 

 

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Adana Demirspor00
 • 2Alanyaspor00
 • 3Antalyaspor00
 • 4Başakşehir FK00
 • 5Beşiktaş00
 • 6Fatih Karagümrük00
 • 7Fenerbahçe00
 • 8Galatasaray00
 • 9Gaziantep FK00
 • 10Giresunspor00
 • 11Hatayspor00
 • 12İstanbulspor00
 • 13Kasımpaşa00
 • 14Kayserispor00
 • 15Konyaspor00
 • 16MKE Ankaragücü00
 • 17Sivasspor00
 • 18Trabzonspor00
 • 19Ümraniyespor00
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
POMEM MEZUNİYET -2022
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Tasarım