GÜNCEL
Giriş Tarihi : 04-03-2022 16:48

Niğde Gazeteciler Cemiyeti 33 yaşında

Niğde Gazeteciler Cemiyeti 33 yaşında

Niğde Gazeteciler Cemiyeti (NGC) kuruluşundan bugüne birçok başarıya ve projeye öncüllük etmeye devam ederken bu yıl 33’üncü kuruluş yıl dönümünü kutlamanın gururunu yaşıyor. NGC sürekli olarak gündeme getirdiği birlik çağrısı bir kez daha yinelendi; ‘Kişisel hırslardan arınarak, kıskançlıkları bırakıp, tüm enerjimizi Niğde için kullanalım. Bugüne kadar attığımız adımlar geri çevrilse de, yineliyoruz; O koltuklar kimselere kalmaz! Cemiyetler ve basın kuruşları bakidir’ denildi.
MEŞALE 7 MART’TA YAKILDI
7 Mart 1989 tarihinde kurulan Niğde Gazeteciler Cemiyeti 33 yıllık geçmişiyle Niğde’nin saygın ve köklü bir basın meslek kuruluşu olma çizgisini ve bugüne kadar aldığı tüm sorumlulukları bugünden sonra da devam ettirmeyi sürdürecek.
33’üncü kuruluş yıl dönümü dolayısıyla Cemiyetin Yönetim Kurulu adına açıklama yapan NGC Başkanı Alpaslan Düzgün; ‘Bundan 33 yıl önce mesleki dayanışmayı artırmak, gazeteciliğin daha dürüst ve onurlu yapılmasını sağlamak amacıyla meslektaşlarımızın kurduğu ve günümüze kadar getirdiği Niğde Gazeteciler Cemiyetimizin 33’üncü kuruluş yıldönümü olan bugünde, teslim aldığımız bayrağı zirvede tutmak için mücadele ediyoruz’ dedi.
CEMİYET ÜNİVERSİTE’NİN KURULMASINDA BAŞROL…
Niğde Gazeteciler Cemiyetinin mesleki faaliyetlerinin yanında Niğdelilik bilincinin oluşması, Niğde’nin her alanda gelişmesi, layık olduğu şekilde kalkınması, ulusal ve uluslararası alanda tanıtılması noktasında da çok değerli çalışmalara imza attığının altını çizen Düzgün; “Başta gözbebeğimiz Üniversitemizin kuruluşunda 50 bin imza, ‘Hava Alanı İstiyoruz’ kampanyasında 100 bin imza toplayarak ve ilimizin tanıtımı için yaptığı çalışmalar ile Niğde’nin ve Niğdelilerin duygularına tercüman olmuştur.
BASIN, KAMU GÖREVİ YAPAN DENETİM MEKANİZMASIDIR
33 yılı geride bırakırken basının bir denetim mekanizması olması olgusu yanında kamu görevi üstlendiğimizi de hiçbir zaman unutmadık. Niğde’mize hizmet eden her kurumu ve her bireyi baş tacı ederiz. Niğde’miz için olumsuz davranan herkese karşı da hukuk ve basın özgürlüğü çerçevesinde görevimizi layıkıyla yürütüyoruz.
SORUMLULUK DUYGUSUYLA…
Niğde basını olarak bugüne kadar hiçbir zaman sorumluluktan kaçmadık, ilimiz için gözümüzü budaktan sakınmadık. Bundan sonra da bu güzel şehrimiz için çalışmaya devam edeceğiz” dedi.
YİNELİYORUZ: ENERJİMİZİ NİĞDE İÇİN HARCAMALIYIZ
Gazeteciler Cemiyeti adına açıklamasını sürdüren NGC Başkanı Düzgün, bütün meslektaşlarına bir kez daha birlik ve beraberlik çağrısı yaptı. Düzgün çağrısında önemli konulara da değinerek şöyle devam etti; “Niğde basını olarak kişisel hırslarımızı ve kıskançlıklarımızı bir kenara bırakmalıyız. Niğde basını olarak birbirimize saygı duyup bu onurlu mesleğimizin gereğini yerine getirmemiz gerekiyor. Enerjimizi hepimizin ortak paydası olan Niğde için harcamalıyız.
NGC NİĞDE’NİN EN BÜYÜK BASIN YAYIN KURULUŞUDUR
Niğde’de hali hazırda farklı basın dernekleri söz konusu. Ancak her zaman olduğu gibi bugünde açıkça söylüyorum Niğde’nin en büyük basın yayın kuruluşu Niğde Gazeteciler Cemiyeti’dir. Cemiyet olarak ilk göreve geldiğimiz günden itibaren Niğde basınında birlik ve beraberliği sağlama konusunda ciddi adımlar attık ve bazı gelişmelerden dolayı oldukça ümitliydik ancak farklı nedenlerle birleşmekten vazgeçildi.
KİMSEYİ VEYA DERNEĞİ AYRI GÖRMÜYORUZ
Şu bilinmeli ki, bu koltuklar kimseye kalmıyor. Bir gün bende Yönetim Kurulu Başkanlığı koltuğundan kalkacağım. Ama biz bizden sonra gelecek arkadaşlara güzel bir ortam bırakmak zorundayız. Biz Cemiyet üyeleri ve yönetimi olarak böyle düşünüyoruz.
Niğde’de bu meslekte çalışan herkes ayrı bir değerdir. Biz hiçbirini ayrı gayrı tutmuyoruz. Diğer basın derneği üyesi arkadaşlarımızla da aramızda ayrı gayrı yok.  Niğde Gazeteciler Cemiyeti olarak bizim, hiç kimseyle kişisel olarak bir sorunumuz yok, tüm meslektaşlarımıza cemiyetimizin kapısı da gönül kapımızda sonuna kadar açıktır.  Niğde Gazeteciler Cemiyetimizin kuruluşundan bugüne kadar gelmesinde çaba gösteren katkı sağlayan tüm Yönetim Kurulu Başkanlarımızı, Yönetim Kurulu Üyelerimizi ve Cemiyet üyelerimizi selamlıyor, teşekkür ediyoruz. Hayatını kaybeden meslektaşlarımıza da Allah’tan rahmet diliyor, saygıyla anıyoruz” diye konuştu.
33’ÜNCÜ YIL PANELİ
NGC’nin 33’ncü kuruluş yılı etkinlikleri kapsamında 7 Mart 2022 Pazartesi Günü Saat: 14.00’de Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi Salon 1071’de gerçekleşecek “Dijitalleşen Dünyada Medya ve Sanayide Alternatif Sektörler” konulu panelin moderatörlüğünü Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi İletişim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Ziya Avşar’ın yapacak. Panele Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Doç. Dr. M. Mücahit Küçükyılmaz, TR Motor Yönetim Kurulu Üyesi Dr. Osman Dur ve Star Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Nuh Albayrak konuşmacı olarak katılacak. Tüm halkımız davetlidir.
(İbrahim UGUN)

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper Lig Ahmet Çalık SezonuOP
 • 1Trabzonspor3881
 • 2Fenerbahçe3873
 • 3Konyaspor3868
 • 4Başakşehir FK3865
 • 5Alanyaspor3864
 • 6Beşiktaş3859
 • 7Antalyaspor3859
 • 8Fatih Karagümrük3857
 • 9Sivasspor3854
 • 10Kasımpaşa3853
 • 11Adana Demirspor3752
 • 12Galatasaray3852
 • 13Hatayspor3750
 • 14Kayserispor3847
 • 15Gaziantep FK3846
 • 16Giresunspor3745
 • 17Çaykur Rizespor3836
 • 18Altay3834
 • 19Göztepe3728
 • 20Yeni Malatyaspor3820
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Tasarım