GÜNCEL
Giriş Tarihi : 27-01-2022 09:03   Güncelleme : 27-01-2022 13:57

Kahramanlar karlı yolları aşarak hastaya ulaştı

Kahramanlar karlı yolları aşarak hastaya ulaştı

Niğde 112 ekipleri, etkili olan kar yağışı nedeni ile ulaşımın zor olduğu bölgelerden biri olan Çiftlik İlçesinde kalp rahatsızlığı bulunan hastaya ulaşmak için önce yaklaşık 1 kilometrelik yolu yürüyerek hastaya ulaştılar, daha sonra hastayı hastaneye ulaştırdılar.
Zorlu kış şartlarında vatandaşa daha iyi sağlık hizmeti verebilmek için ellerinden gelenin fazlasını yapmaya çalışan sağlık ekipleri yine zoru başararak karlı yolları aştı.
KARLA KAPLI YOLLAR VIZ GELDİ
Çiftlik İlçesinde etkili olan kar yağışı nedeniyle Çınarlı köyü, Alıçlı mevkiinde yolun kapanması nedeni ile köyde yaşayan ve kalp rahatsızlığı olan Şaban Doğu isimli vatandaş fenalaşınca sağlık ekiplerinden yardım istedi.
İhbar üzerine bölgeye sevk edilen 112 ekipleri karla kaplı yolları aşarak köye ulaşmayı başardı. Yolun kapalı olması nedeniyle 50 santimlik karda yaklaşık 1 kilometreyi yürümek zorunda kalan sağlık ekipleri sonunda hastanın evine ulaştı. Evde yapılan ilk kontrollerden sonra, geldikleri karlı yoldan geri dönerek hastayı yine 1 kilometre taşıyarak ambulansa alarak Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne getirdi
ALKIŞLAR SİZE… YANINIZDAYIZ!
Onca mücadelenin ardından hastaneye kaldırılan kalp hastası Şaban Doğu tedavi altına alındı. Biz de Niğde Haber Gazetesi olarak gerek hastanelerde gerekse sahada görev yapan, her türlü fedakarlık örneğine şahit olduğumuz sağlık çalışanlarımızı bu çaba ve gayretlerinden dolayı bir kez daha tebrik ediyoruz. Bugüne kadar görevinin hakkıyla yapan ve yapmaya devam eden fedakâr  ve cefakar sağlıkçılarımızın da yanında olmaya devam edeceğimizi bildirir, olağanüstü gayret gösteren bu personellerin de yetkililer tarafından ödüllendirilmesi gerektiğini düşünmekteyiz.
(İbrahim UGUN)

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA
Tasarım