google-site-verification=PGHklF2pARwjgqPUGv_LE1sbPyog7dQWvausnHR-5Iw
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 06-01-2022 16:20   Güncelleme : 06-01-2022 16:36

Gütekin: Yeni talepler kırmızı dosyada

Gütekin: Yeni talepler kırmızı dosyada

Cumhurbaşkanı Erdoğan, bugün AK Parti Genel Merkezi’nde Milletvekilleri ile toplantı gerçekleştirdi. Toplantıya AK Parti Niğde Milletvekili Selim Gültekin’de katılarak; “Şubat 2020 de kırmızı dosyamızda sunduğumuz taleplerimizin bir bir karşılanması AK Parti iktidarımızın gücünün ve milletimize olan hizmet aşkımızın kanıtıdır. Şimdi yine kırmızı dosyamız ile yeni taleplerimizi ilettik” dedi ve IPARD ile ilgili taleplerini ilettiklerini söyledi.
Niğde yatırım konusunda altın çağını yaşıyor
Niğde’mizin kaderini değiştiren, her anlamda her yolun artık Niğde’ye çıkmasına, şehrin; ekonomisine, ticaretine, sanayisine, tarımına, turizmine ve sosyal yaşamına büyük katkı sağlayacak olan Niğde-Ankara otoyolu için Cumhurbaşkanına teşekkür eden Milletvekili Gültekin: “Niğde’miz; pandemiye rağmen bu dönemde altın çağını yaşıyor. Şehrin her noktasında devam eden yatırımlarla, şehrimizi adeta şantiye alanına çevirdik” dedi.
Niğde, Anadolu’nun parlayan yıldızı
Ankara-Niğde otoyolunun açılması ile Niğde’nin sanayide de önemli yatırımlar almaya başladığının altını çizen Milletvekili Gültekin; “Bizim her zaman söylediğimiz bir söz var. “Artık Her yol Niğde’ye Çıkıyor.” Niğde’miz artık yatırımcıların cazibe noktasına geldi. İnşallah önümüzdeki yıllarda ticaret hacmi daha da büyümüş, ihracat hacmi artmış ve işsizliği bitirmiş bir Niğde’ye hep birlikte kavuşacağız. Mevcut Niğde Organize Sanayi Bölgemize son 1 yılda 14 milyar TL yatırım bedeli ile 32 firma yatırım yapma kararı almış durumda. İnşallah kısa sürede fabrika inşaatları tamamlanıp, üretime başlayacaklar. Böylece şehrimizde, bu yeni fabrikalar ile 5.000 kişiye ek istihdam sağlayacağız.
Yeni talepler 'Kırmızı Dosyada'
Şubat 2020 de kırmızı dosyamızda sunduğumuz taleplerimizin bir bir karşılanması AK Parti iktidarımızın gücünün ve milletimize olan hizmet aşkımızın kanıtıdır. Şimdi yine kırmızı dosyamız ile yeni taleplerimizi ilettik. Niğde Merkez 2. Organize bölgemizin alt yapısının bir an evvel tamamlanarak, sanayicilerimizin yatırımlarını yapabilmesi için fizibilite raporuna istinaden 266 Milyon TL ödenek talebimizi ilettik. İkinci olarak Tarım şehri olan Niğde’miz de 11 dekar alanın sulanmasına hizmet edecek olan Niğde Merkez Tepeköy Barajı, Ulukışla Göleti, Çiftlik Sultanpınarı Barajı, Niğde Merkez Elmalı Göleti ve Ulukışla Emirler Barajının yatırım programına alınarak bir an evvel ihale ve inşaat sürecinin başlaması konusunu da Sayın Cumhurbaşkanımıza arz ettik.
IPARD TALEBİ
Ayrıca IPARD yani Avrupa Birliği Kırsal Kalkınma Programına Niğde’mizin de dahil edilmesi ile yatırımcılarımıza yapılacak olan destek oranın artacağını hem kırsal hem de turizm yatırımlarında ciddi artış olacağını Sayın Cumhurbaşkanımıza ilettik. Ayrıca başarılı şekilde köylerimize hizmet eden Niğde Özel İdaremize alt yapı çalışmalarında kullanılmak üzere ek ödenek talebinde bulunduk. Yine proje çalışması tamamlanan, modern ve yüksek yük kapasitesine sahip Andaval Demiryolu (tren) Yükleme Merkezimizi, bir an evvel ihale ederek inşaat çalışmalarına başlanılması gerektiğini de Sayın Cumhurbaşkanımıza ilettik. Ayrıca Ulukışla ve Çiftlik ilçemizle birlikte Niğde Merkez 2. Organize Sanayi Bölgemize de doğalgaz hatlarının çekilmesinin gerektiği hususunu da ifade ettik. Toplantıda ilettiğimiz taleplerimizin karşılanması hususunda ilgi ve desteğini esirgemeyecek olan Sayın Cumhurbaşkanımıza şükranlarımı sunuyorum. Şehrimize yeni yatırımlar, yeni eserler kazandırmak için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Niğde’mizin çehresinin değiştiğine ve yakın zamanda gözle görülen bir noktaya geldiğine şahitlik edeceğiz. İnşallah yine 2022 yılı da hizmetlerin bol olduğu bir yıl olacak” dedi.
AK PARTİNİN GÜCÜ MİLLETTİR
Türkiye olarak güçlü bir lidere sahip olduğumuz için çok şanslıyız. Ülkemiz birçok badire atlattı. Allah’ın yardımı, aziz milletimizin desteği ile Sayın Cumhurbaşkanımızın güçlü liderliğinde hepsinin üstesinden geldik, gelmeye de devam ediyoruz. İlimize, otoyol ve yeni organize sanayi bölgemizin kazandırıldığı bu dönemde, ilimizin IPARD kapsamına da alınması ve Sayın Cumhurbaşkanımıza ilettiğim taleplerimizin de karşılanması ile Niğde’miz “yatırım, üretim, istihdam, ihracat” odaklı büyüme hedefinde hızla yol kat edecek, Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde yapılacak yatırımlar ve atılacak adımlarla Niğde Türkiye’nin, Türkiye’de dünyanın parlayan yıldızı olacak. Biz Milletimize hizmet için bu yolda yürüyoruz. Niğde’mizde yapılan yatırımlar, gerçekleştirilen hizmet ve Ak Teşkilatımızın gücüyle AK Partimizin oylarını %10 arttırmayı başardık. 2023 seçimlerinde de yine Niğde’mizin desteği Sayın Cumhurbaşkanımıza ve AK Partimize olacaktır. Biz buna yürekten inanıyoruz” dedi. Toplantının başında Niğde Bor Askeri Fabrikasında özel olarak hazırlanan Minyatür Kılıcı Cumhurbaşkanına hediye eden Milletvekili Gültekin, Cumhurbaşkanını her anlamda büyüyen ve gelişen Niğde’ye davet etti.
(Haber Merkezi)

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Trabzonspor2150
 • 2Konyaspor2142
 • 3Beşiktaş2235
 • 4Hatayspor2135
 • 5Başakşehir FK2034
 • 6Adana Demirspor2234
 • 7Fenerbahçe2133
 • 8Alanyaspor2132
 • 9Gaziantep FK2131
 • 10Sivasspor2130
 • 11Fatih Karagümrük2230
 • 12Kayserispor2128
 • 13Galatasaray2127
 • 14Giresunspor2125
 • 15Antalyaspor2123
 • 16Göztepe2121
 • 17Kasımpaşa2121
 • 18Altay2118
 • 19Çaykur Rizespor2118
 • 20Yeni Malatyaspor2115
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA