google-site-verification=PGHklF2pARwjgqPUGv_LE1sbPyog7dQWvausnHR-5Iw
Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 05-11-2021 17:18

Mümin İnan: Yerelde de genelde de kazanacağız

Mümin İnan: Yerelde de genelde de kazanacağız

İYİ Parti Genel İdare Kurulu (GİK) üyesi ve Teşkilat Başkan Yardımcısı Mümin İnan ve İYİ Parti Niğde İl Başkanı İbrahim Uzun Niğde’nin basın mensupları ile bir araya gelerek gündeme dair açıklamalarda bulunarak, basın mensuplarının son günlerde yaşanan bazı konular üzerine gelen sorularına cevaplar verdi.
Grand Hotelde düzenlenen basın toplantısında genel siyaset ve yerel siyasetin bazı konuları ele alınırken GİK Üyesi İnan; ‘Niğde’de hem milletvekillikleri hem de Niğde belediyesini ilk seçimde alacağız” diyerek son günlerin konuşulan iki konusuna da açıklık getirdi. Bu ilk konunu ilki İYİ Parti Belediye Meclis üyelerinin Niğde Belediyesine sorduğu Belediye hakkında düşen TOKİ konutları, arsa satışları ve dükkanların durumları ve Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir’in “O zaman 1999 yılından bu yana satılan her şeyi araştıralım’ sözlerinin yer aldığı, yerel yönetim ve Narlıgöl konuları oldu.
UZUN: İLK SEÇİMLERDE NİĞDE’NİN VE ÜLKENİN KADERİNİ DEĞİŞTİRECEĞİZ
Programın açılış konuşmasını yapan İYİ Parti Niğde İl Başkanı İbrahim Uzun, son seçimleri işaret ederek, ilk seçimlerde Niğde’nin kaderini değiştirecek kazanımlara imza atacaklarını söylerken konuşmasına şöyle devam etti: “Genel Başkanımız kısmet olursa bu yıl sonuna kadar Türkiye’de gitmediği il kalmayacak. Bu doğrultuda İYİ Parti olarak Niğde’de bütün beldelerimiz ilçelerimiz ve köylerimizi ziyaret ederek bizde bitireceğiz. İYİ Parti olarak ana hedefimiz Türkiye’de İYİ Partiyi birinci yapmak. Genel Başkanımızı da Başbakan yapmak hedefindeyiz. İYİ Parti olarak ilk seçimlerde Niğde’de Milletvekilliğini alacağız. Bütün anketler onu gösteriyor. İlk seçimde de İYİ Parti olarak Niğde Belediyesini alarak Niğde insanına çok iyi hizmetler yapacağımıza ekip arkadaşlarımız olarak inanıyoruz’’
ÖNERİ İYİ PARTİ’DEN GELDİ
Kasım ayı Belediye Meclis toplantısında İYİ Parti Meclis üyeleri tarafından Niğde Belediye Başkanı Emrah Özdemir’e göreve geldiği günden bugüne kadar olan satışların listesinin ve hangi şartlarda satıldığının durumunun sorulması üzerine, Belediye Başkanı Özdemir’in ise bu talebi doğrudan kabul ederek “1999 yılından bugüne kadar olan listeyi açıklayalım” sözleri oldukça tartışılmıştı.
ÖZEMİR’İN TAVRI, İNAN’A SORULDU
Basın mensupları bu konuyu tarih itibari ile 1999 yılında Mümin İnan’ın belediye başkanı olduğunu hatırlatarak bu durumu manidar bulup bulmadıklarını sordular.
İNAN: DEVLETİN SAYIŞTAY RAPORLARI AÇIK VE NET
Mümin İnan bu soru üzerine; ‘Belediye Başkanı Emrah Özdemir, 1999 yılı derken şahsımı kast ediyor ise eğer, ben 8 buçuk yıl Belediye Başkanlığı yaptım. Bu 8 buçuk yıl sonunda da devletin en büyük denetleme kurulu olan Sayıştay tarafından denetlendik. Her şey kayıtlı belgeli ve arşivlerde mevcuttur. Bunu Sayıştay’dan da talep edebilirler. Sayıştay tarafından bizim bütün hesaplarımız ve bütün yaptığımız işlemler tescillenmiştir. Bir tek kuruş yanlış yere kullanılmadığı tespit edilmiştir. Her şey yerli yerinde kullanıldığı tespit edilerek mühürlenmiştir. Sayıştay tarafından onaylanmıştır ve tarafımıza da teşekkür edilmiştir’ dedi.
İNAN: UYARI DÖNEMİ BİTTİ
Açıklamasının devamında “İYİ Parti Meclis üyeleri hiçbir zaman buraya kadar mevcut belediye başkanına kredi tanımıştır. Bir belediye başkanı iki yıl içerisinde hiçbir noktada ne partimiz tarafından nede meclis üyelerimiz tarafından eleştirilmemiştir” diyerek uyarı döneminin bittiğini de işaret eden İnan; “Bugüne kadar Sayın Belediye Başkanına sadece uyarılar yapılmıştır. İki yıl içerisinden sonra artık bizim Partim meclis üyelerimizin yapılan bazı konuların, eksikliklerin yapılaması konusunda da milletin vermiş olduğu yetkiyi kullanmak suretiyle orada yapılan faaliyetlerin doğru yerde mi kullanılıyor, bunu sormakla mükelleftir.
İNAN: ELDE TUTULUR BİR ŞEY YOK
Yerel konular hakkında da sorulara cevap veren Mümin İnan; “Ne demek istediğimi hemen kentin merkezindeki duruma bakarak görebilirsiniz. Memlekete hizmet yapılmasına sonuna kadar karşı değiliz, Fakat bunu yaparken ortaya çıkan israfa karşıyız. Bir hükmet binası hali hazırda şehre yeterken bir yenisini yapmanın anlamı nedir bunu bilmek çok zor. Yerel seçimlerden bugüne geçen süreçte gözlemlediğimiz durum israf” dedi.
İNAN SEÇİMLERİ İŞARET ETTİ: GÖRECEKSİNİZ BAŞARACAĞIZ
Açıklamasında erken seçim gerektiğine değinen İnan; “Artık iktidarın gitme vakti gelmiştir. Bunu el birliğiyle değiştireceğiz. Anket rakamları ve verilerde ortada. Vatandaş bile aynı şeyleri konuşuyor. Ülkenin içinde bulunduğu bu çıkmaz bir an evvel değiştirilmelidir. Niğde’de hem yerelde hem de genelde büyük bir başarı sağlayacağız, bunu da hep birlikte göreceksiniz. Nasıl yönetilir neler yapılır halkımız büyükşehirlerin seçimlerinde o şehirlerin ve ülkenin kaderinin nasıl değiştiğini görerek inandı” diye konuştu.

HDP SORULDU, CEVAP NET OLDU: MÜMKÜN DEĞİL
Konunun iktidar tarafından sürekli ısıtılmasının yıpratma konusu haline getirildiğine değinen İnan; “Dünde dedik bugünde, HDP ile ne yanyanayız nede birlikte, hiç olmadık olmayacağız. Bu koyuyu defalarca söylememize rağmen bir dönem kendileri ile birlikte olan iktidar bunu devam ettiriyor. Tekrar söylüyorum; HDP ile hiçbir birliktelik, ittifak gbi durumumuz yoktur. Bu sorular sıklıkla duruyoruz. Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener ve Parti organlarımızda bunu defalarca söylediler” dedi.
NARLIGÖL KONUSU DA GÜNDEMDEYDİ

Niğde’nin tarihsel olarak oldukça değerli bir il ve coğrafyada olduğuna da işaret eden Mimin İnan bugüne kadar Niğde topraklarından biri Nevşehir, diğeri ise Aksaray olmak üzere iki şehrin çıktığını söyleyen İYİ Parti Genel İdare Kurulu Üyesi İnan; “1989 yılında Aksaray Niğde’den ayrıldığında ister istemez bir sınır çizildi. Yapılan referandum da Sofular ve Bekarlar Aksaray’ı tercih etti.
İNAN: NARLIGÖL KONUSUNU ARAŞTIRAMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Birkaç yıldır devam eden fakat son 2-3 yıldır Aksaray ve Niğde’nin gündemine yapışan ve bir türlü gündemden inmeyen bir dönem Niğde Narköy sınırları içerisinde Narlıgöl ile ilgili de gazeteciler tarafından yöneltilen soruları yanıtlayan Mümin İnan; “Nar köyü muhtarlığının ve derneklerinin verdiği hukuki süreci takip ediyoruz. Niğde ve Nar köyünün mağduriyetinin giderilmesi için çalışmaları özenle devam ettiriyoruz” dedi.
İNAN: NARLIGÖL NİĞDE’YE AİTTİR
Sofular ve Bekarların Nargölü’ne sınırları ve bağlantıları yok. Dolayısıyla Gölün tamamı Nar Köyü’ne aittir. Nar köyü de Niğde’ye ait olduğu için göl ve civarı bize ait olması gerekmektedir. O dönem farklı işlemler yapılırken, durumun dosyalarında bir eksiklik olduğu görülüyor. Biz bunun incelenmesi için İl Genel Meclisine Sayın Fethi Soyak Bey İl Başkanlığımızın hazırladığı raporu araştırılması için sunacak. Bu raporda geçmişe dönük nerede hata yapıldığına dair tüm konu ve belgelerin araştırılarak bunu kamuoyu ile paylaşmak üzere İl Genel Meclisimize dilekçe verecektir. Onun neticesinde bizde Nar Köyü muhtarlığı ve derneklerinin yürüttüğü hukuki süreci İl Genel Meclisi üzerinden Nar köyünün ve Niğde’nin mağduriyetini giderilmesi için çalışmalara başladık” diye konuştu.

(İbrahim UGUN/Muhabir)

 

 

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Trabzonspor1539
 • 2Konyaspor1426
 • 3Hatayspor1426
 • 4Fenerbahçe1424
 • 5Alanyaspor1524
 • 6Galatasaray1523
 • 7Başakşehir FK1422
 • 8Fatih Karagümrük1422
 • 9Beşiktaş1521
 • 10Adana Demirspor1520
 • 11Sivasspor1519
 • 12Kayserispor1519
 • 13Altay1518
 • 14Antalyaspor1518
 • 15Gaziantep FK1418
 • 16Giresunspor1416
 • 17Yeni Malatyaspor1413
 • 18Göztepe1411
 • 19Kasımpaşa1511
 • 20Çaykur Rizespor1410
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA