Advert
SİYASET
Giriş Tarihi : 09-09-2021 12:27

Selman Işık: Aşı karşıtı değiliz fakat!

Selman Işık: Aşı karşıtı değiliz fakat!

Yeniden Refah Partisi Niğde İl Başkanı ve Yönetimi Niğde’nin basın mensuplarıyla bir araya gelerek, ilginç konulara değinirken İl Başkanı Selman Işık’ın “Aşı olmak isteyen vatandaşlarımız elbette aşılarını olmalı, ancak aşı olmak istemeyenlere de dayatma yapıp, zorlamak insan hakları ve anayasaya aykırı” ve Niğde Belediyesinin çalışmalarına “Pansuman tedbirler halka acı reçete olarak dönüyor” şeklindeki sözleri gündeme oturdu. Işık ayrıca; Bor yolunda meydana gelen kaza, Eski Sanayi Sitesi ve Kovid-19 aşısı gibi konularına da değindi.
Basın mensupları bir araya gelen İl Başkanı Işık, il genelinde Niğde Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar hakkında ve Koronavirüs aşı çalışmaları hakkında açıklamalarda bulundu.
IŞIK: PANSUMAN TEDBİRLER ÇÖZÜM DEĞİL
Yeniden Refah Partisi Merkez İlçe Başkanı Ali Selman Işık yaptığı basın açıklamasında; “Niğde gündemine Baktığımız da ise ; 10 yıl içerisinde Bor ve Niğde yolu üzeri imara açılmıştır. Ancak bu imara açılmanın sebebi ile nüfus o bölgede yoğunlaşmış, trafiğin yoğunlaşacağı tahmin edilememiştir. Artan trafiğe pansuman tedbirler alınmış buda Niğde Halkına acı reçeteler ile geri dönmüştür. Sürekli ölümlü kazalar meydana gelmiştir.
IŞIK: ÖLÜM YOLU HALİNE GELDİ
Niğde Halkı bu pansuman tedbirlerin bedelini çok ağır ödemiştir. Adeta yol ölüm yolu olmuştur. Geçtiğimiz günlerde Bir anne ve arkadaşı yavrusunu kurtarmak için canından olmuştur. Kilometrelerce yol veya başka şeyler o annemizi hayata geri döndürmeyecektir. Çelik Tel, Ceza garantili EDS sistemi veya radar buraya pansuman çözüm olmuştur. Oysaki yarayı tedavi etmek gerekir. Bunun çözümü de trafik sinyalizasyon sisteminin artırılması, yaya geçitlerinin bulunduğu yerlere kasis koyulması ve üst geçit sayısının artırılarak akan araç trafiğini yavaşlatmak gerekir. Biz yapalım demiyoruz. Doğruyu kim yaparsa yapsın yanındayız ve destekleyeceğiz diyoruz. Buradan vefat eden vatandaşlarımızın ailelerine başsağlığını bir kez daha yenilemek istiyorum. Allahtan rahmet diliyorum” dedi.
İL BAŞKANI: ESKİ SANAYİ İÇİN GERÇEK ÇÖZÜMLER LAZIM
Bir süredir Niğde ve genel gündemden düşemeyen Eski Sanayi sitesi dönüşüm uygulaması konularına da değinen Işık: “Kiracı esnafa reel bir çözüm üretilmemiştir. Daha eski sanayide bulunan üst geçit bile yapılmamışken hiçbir alt yapısı olmayan ata sanayi tarafına taşınması istenmektedir. Otobüs güzergahında olmayan, doğalgazı olmayan ata sanayi tarafının nüfusu artırılarak o bölgede, trafik, ısınma, müşteri kaybı, toplu taşımada zorluklar yaşanacaktır. Tıpkı bor yolundaki plansız imar çalışması gibi yeni mağduriyetler doğuracaktır.
KALE KONUSUNA DA DEĞİNDİ
Kale altı esnaflarının dükkanları değerlerinin çok çok altında alınmaktadır. Rakamlar gülünç ve çok istikrarsızdır. Tüm esnaflar mağdur olacaktır. Bunun müsebbibi TOKİ olarak görünse de Belediyemizin Sorumluluk alanında bulunan bir yerdir. Esnaflara mahkeme yolu gösterilmektedir. Oysa ülkemizde adalete güven %2’lerde olduğu gibi geç gelen adalet adalet değildir. Ülkemizde mahkemeler 5-10 yıl arası sonuçlanmaktadır. Bu süreçte esnafın mağduriyeti ne olacaktır?” diye konuştu.
IŞIK: AŞI DAYATMASI ANAYASAYA AYKIRI
Kovid-19 aşıları konusunda da oldukça ilginç bir çıkış ile açıklamalarda bulunan Başkan Işık, ‘‘Güvenliği şüpheli, yan etkileri belli olmayan, Sağlık bakanlığı ve Devletin dahi sorumluluk almadığı birtakım sıvıları insanlara zorlayarak enjekte etmek istemektedir. Aşı olmak isteyen Vatandaşlarımız elbette aşılarını olmalı. Ancak aşı olmak istemeyenlere de dayatma yapıp, zorlamak insan hakları ve anayasaya aykırıdır. Aşı yaptırmayan 20 milyondan fazla vatandaşımız dışlanma, aforoz edilme vatan haini ilan edilme tehdidi ile karşı karşıyadır. Bu kabul edileceğimiz bir durum değildir. HES Kodu seyahat özgürlüğüne engel iken, zorunluğu PCR testi ise Anayasanın 17. Maddesine aykırıdır. Her şey den önce zorunlu aşıda diretenlerin kamuoyuna şunu açıklaması gerekir. Dünya geneli istatistikler aşılanmanın vakayı önlemediğini göstermektedir. Zorunlu PCR testi uygulaması da ayrı bir zulümdür. Zaten uygulanması da mümkün değildir. Sadece aşıya zorlamak için çıkarılmış bir sistemdir. Zorunlu PCR testinin bu nedenle acilen kaldırılması gerekmektedir. Bırakın aşı olmak isteyen olsun, olmak istemeyen olmasın. İnsanların kişisel tercihlerine saygı göstermek gerekir. Madem aşı koruyor PCR testi neden isteniyor. Madem Korumuyor neden aşı olan vatandaştan PCR testi istenmiyor. Bu sadece bir dayatmadır. Bunun için Partimizde Danıştay’a Yürütmeyi durdurma davası açmıştır.
“AŞI KARŞITI DEĞİLİZ FAKAT”
Bizler aşı karşıtı değiliz. Buradan altını çizmek istiyorum. Şüpheli, ruhsatı olmayan, faz aşamalarını tamamlamamış, yan etkileri belli olmayan aşı adaylarının zorla dayatılmasına karşıyız” diye konuştu.
(İbrahim UGUN/Muhabir)

 

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
 • Süper LigOP
 • 1Beşiktaş410
 • 2Trabzonspor410
 • 3Fenerbahçe410
 • 4Konyaspor410
 • 5Galatasaray48
 • 6Hatayspor47
 • 7Fatih Karagümrük47
 • 8Kayserispor47
 • 9Altay46
 • 10Yeni Malatyaspor46
 • 11Alanyaspor46
 • 12Göztepe45
 • 13Kasımpaşa45
 • 14Gaziantep FK44
 • 15Antalyaspor44
 • 16Sivasspor42
 • 17Adana Demirspor42
 • 18Çaykur Rizespor41
 • 19Başakşehir FK40
 • 20Giresunspor40
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA