Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 03-05-2021 11:29

Gürer: Köylerin içme suyu ve gölet sorunu var!

Gürer: Köylerin içme suyu ve gölet sorunu var!

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, TBMM Genel Kurulu’nda söz alarak, Niğde’nin bazı köy ve kasabalarında yaşanan içme suyu ve sulama suyu sorunu ile bazı yerleşim alanlarının gölet taleplerini gündemi getirirken, Köylerde tarların, bağ ve bahçelerin susuzluktan kuruduğunu, tarım alanlarının daraldığını bu nedenle gençlerinde köylerini terk etmek zorunda kaldığını belirtti.
İÇME SUYUNU ELEKTRİKLE ÇIKARIYORLAR
Merkeze bağlı Kömürcü, Çavdarlı, Çayırlı ve Ovacık gibi köylerin içme suyunun elektrikle çıkarılması yüksek faturalara neden olduğunu dikkat çeken CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, köylerin bir an önce güneş enerjisine geçişinin sağlanması gerektiğini ifade etti.
KÖYLERİN GÖLET SORUNLARI DEVAM EDİYOR
Ulukışla ilçesinde Darboğaz, Emirler, Porsuk, İmhahor ve Başmakçı köylerinin gölet sorunları devam ettiğini vurgulayan Gürer, Bor ilçesine bağlı Karanlıkdere ve Halaç köylerine gölet sözü verilmiş olmasına rağmen bu sözün halen yerine getirilmediğini kaydetti.
GÖLET SÖZÜ HAVADA KALDI
CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, merkeze bağlı Elmalı ve Himmetli köyleri için de gölet sözleri boşta kaldığını belirtti.
BEYAĞIL KÖYÜ ATIK SULARLA TEHDİT ALTINDA
Beyağıl köyündeki tarım alanlarının, Ulukışla ilçesinden gelenatık sularının tehdidi altında kaldığına da vurgu yapan CHP Niğde Milletvekili Ömer Fethi Gürer, köylülerin yaşadığı bu önemli sorunun giderilmesi için mutlaka bir düzenleme yapılması gerektiğini belirtti.
HACIBEYLİ BARAJINDAKİ KOT FARKI
CHP Milletvekili Gürer, Hacıbeyli köyünde baraj yapılmadan sulanan arazilerin baraj yapıldıktan sonra oluşan kot farkı nedeniyle sulanamaz duruma geldiğine de dikkat çekti.
TARLALAR KURUYOR, GENÇLER GÖÇ EDİYOR
Gürer, “Çiftçilik ve hayvancılıkla geçinen köylerde tarlalar ve bağ bahçeler susuzluktan kurumakta, özellikle gençler tarım alanları daraldıkça köylerden göç etmektedir” ifadelerini kullandı.
(Haber Merkezi)

 

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA