Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-04-2021 13:47

Milli Eğitim Müdürü traktörle ilaçlama yaptı

Milli Eğitim Müdürü traktörle ilaçlama yaptı

Niğde İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, “1000 Okul İyileştirme Projesi” kapsamında Yeşilgölcük Şehit Recep Tektaş Çok Programlı Anadolu Lisesi'nde düzenlenen "Tarım ve Hayvancılıkla Buluşuyor" etkinliğine katılarak hem faaliyetleri yerinde inceledi hem de öğrenci ile öğretmenler ile sohbet ederek bilgiler aldı.
Milli Eğitim Bakanlığı’nın Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünce yürütülmekte olan ''1000 Okul İyileştirme Projesine'' ilimizden projeye dahil edilen okullarda öğrenim gören öğrenciler Yeşilgölcük Şehit Recep Tektaş Çok Programlı Anadolu Lisesi Tarım Alanı   öğrencileri tarafından geçtiğimiz gün "Tarım ve Hayvancılıkla Buluşuyor" etkinliği düzenlendi.
KATILIMCILAR ÇİFTÇİLİK YAPTI
Etkinliğe İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, Şube Müdürü Mustafa Duran, Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Faik Şahenk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi,  Bor İrfan İlk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Yeşilgölcük Şehit Recep Tektaş Çok Programlı Anadolu  Lisesi Okul  Müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldılar. Katılımcılar, okulda yapılan kütüphaneyi gezerek, yonca tarlasında traktörle zirai ilaçlama yaptı, uygulama serasında sebze ekti, hatıra ağacı dikerek, sulama faaliyetleri gerçekleştirdiler.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ TRAKTÖR İLE İLAÇLAMA YAPTI
Şube Müdürü Mustafa Duran ağaç dikiminde öğrencilere fidancılık yöntemlerini anlattı. Katılımcı okulların öğretmenleri ve öğrencileri uygulama Serasında sebze diktiler. Uygulama Çiftliği'nde kümes hayvanlarına yem verdiler ve yumurta sağımı yaptılar. Kuluçka makinesiyle civciv yetiştirme ile ilgili öğretmenlerden bilgi alan İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim Yaşar, bizzat traktör kullanarak yonca yetiştirme tarlasında sezonun ilk zirai ilaçlamasını yaptı. Etkinliğin ardından İl Milli Eğitim Müdürümüz Halil İbrahim Yaşar, öğretmenlerimizle sohbet ederek yaptıkları çalışmalardan dolayı teşekkür etti.
(Niğde MEM)

 

 

 

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA