Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 29-04-2021 11:58   Güncelleme : 29-04-2021 11:59

Yenel: Emekçinin talepleri yerine getirilmeli

Yenel: Emekçinin talepleri yerine getirilmeli

Hizmet-İş Sendikası Niğde Şube Başkanı Kadir Yenel 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü münasebetiyle bir mesaj yayımlayarak; “1 Mayısların, sendikal hareketteki yeri önemlidir. 1 Mayıs, çalışma hayatının sorunlarının gündeme geldiği, taleplerin yüksek sesle dile getirildiği önemli bir gündür” dedi ve HAK-İŞ/HİZMET-İŞ olarak taleplerini de iletti.
YENEL HAKLI TALEPLELERİNİ SIRALADI
Bu süreçte uygulanan fesih yasaklarını olumlu bulduklarını da belirten Yenel’in ilettiği talepler arasında; “Kısa Çalışma ödeneğinden yararlanma koşullarının daha da esnetilmesi, Bununla birlikte Ücretsiz izin uygulamasının istismar edilmesine karşı oldukları, adaleti, refahı ve güvenceyi sağlayan Kamu TİS ve ücretlerdeki vergi dilimlerinin yüzde 20’de sabitlenmesi gerektiği, geçici ve mevsimlik işçilerin sorunlarının çözümü, Tüm emekçiler için daha fazla iş güvencesi, örgütlenmenin önündeki engellerin kaldırılmasını, COVİD-19 salgınının tüm işçiler için meslek hastalığı sayılması, tüm emekçilerin için daha fazla iş ve gelir güvencesi, işyerlerinde iş sağlığı ve güvenliği tedbirlerinin daha fazla yaygınlaştırılması gibi konular yer aldı.
YENEL: 1 MAYISA ÖNEM VERİYORUZ

Niğde Şube Başkanı Kadir Yenel mesajının devamında ise; Hak-İş/Hizmet-İş olarak, etkin 1 Mayıs kutlanmasına büyük önem veriyoruz. Daha fazla dayanışma, daha çok emek ve daha güçlü Türkiye için emekçilerimizin taleplerini, mesajlarını tüm platformlardan ileteceklerini söyledi.
ÖRGÜTLÜ OL SENDİKALI OL

“Bu zor günler bittiğinde, binlerce emekçi kardeşimizle alanlarda en coşkulu şekilde buluşacağız” diyerek sözlerine devam eden Yenel mesajının devamında şu ifadelere yer verdi: “2021 1 Mayıs Haftası kapsamında hazırladığımız 1 Mayıs Bildirimizi ve afişlerimizi teşkilatımızın ve kamuoyunun dikkatine sunuyoruz. Emekçi kardeşlerimize ‘Ülkemizin potansiyeline, gücüne ve geleceğine yürekten inanıyoruz. Geleceğimiz ve emeğimiz için umutluyuz. HAK-İŞ Konfederasyonu Hizmet-İş Sendikası olarak sendikasız ve örgütsüz bütün çalışanlara ‘Örgütlü ol, Sendikalı ol, HAK-İŞ’li ol.’ diyoruz. Tüm emekçilerimizi Güvende olmak için HAK-İŞ ile birlikte mücadeleye davet ediyoruz. Türkiye’de taşeron kavramını bitiren sendikamızdır, Genel Başkanımız Sayın Mahmut Arslan’dır. Dün olduğu gibi bugün de Sayın genel başkanımız bu kez kadro dışında bırakılan başta KİT ler olmak üzere 80 Bin kamu hizmeti veren şirket çalışanları için de elini taşın altına koyan tek konfederasyon başkanıdır. 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü Türkiye’de ve dünyada tüm emekçilere kutlu olsun.” dedi.

(Hizmet-İş)

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA