Advert
GÜNCEL
Giriş Tarihi : 28-04-2021 15:44   Güncelleme : 28-04-2021 16:01

Pazarcı esnafı destek ve öncelik istiyor

Pazarcı esnafı destek ve öncelik istiyor

Geçtiğimiz gün haberine yer verdiğimiz Niğde Manavlar ve Pazarcılar Oda Başkanı Tahir Yavuz, pazarcı esnafının oldukça zor günler geçirdiğini ifade ederek, yetkililerden acil destek istediklerini ve sıkıntılarını sıraladığı yeni bir açıklama daha yaparak bu sıkıntılara ek olarak aşılama önceliği talebinde de bulundu. Oda Başkanı Yavuz Sosyal medya hesabından daha önce yaptığı açıklamasına ek olarak durumun önemine değinerek “Bu zorlu süreçte yetkililerin yardımlarını” bekliyoruz” dedi.
VERGİ, STOPAJ VE SGK MUHAFİYETİ TALEBİ
Başkan Tahir Yavuz’un açıklamasında şu ifadeler yer aldı: “Esnaf ve sanatkârlarımızın gelir vergisi, stopaj vb. gibi tüm vergilerden muaf olması. Elektrik, su, doğal gaz gibi enerji girdilerinin geçici olarak devletimizce finanse edilmesi, Tüm meslek dallarında sıkıntı yaşayan esnaf ve sanatkârlarımız ile yanlarında çalışanlara ekonomik destek verilmesi. Tüm meslek dallarında sıkıntı yaşayan esnaf ve sanatkârlarımız ile yanlarında çalışanlarının SGK primlerinin devletimiz tarafından karşılanması.
BORÇLARA SÜRESİ VE FAİZSİZ ERTELEM TALEBİ
Esnaf ve sanatkârlarımızın borçlarının süresiz ve faizsiz olarak ertelenmesi, Ödenemeyen vergi borçlarının, geçmiş kredi borçlarının ve bankalara olan tüm borçlarının faizsiz olarak ertelenmesi. Söz konusu pandemi sürecinde ekonomik olarak sıkıntıya giren ve daha önce yararlandıkları yapılandırmaları bozulan esnaf ve sanatkârlarımıza yeni bir yapılandırma hakkının acilen sağlanması.
AŞI ÖNCELİĞİ TALEBİ
Ticari araçların kullandığı akaryakıt fiyatlarında ÖTV ve KDV indirimi sağlanması, Salgın sona erip piyasa normalleşene kadar desteklerin sürdürülmesi, Esnaf ve sanatkârlarımız ile yanlarında çalışanlara Covid- 19 aşısında öncelik tanınması. Kısa çalışma ödeneğinin kapsamı genişletilerek, yeni başvurulara imkân tanınmalı, Tam kapanma döneminde muafiyet kapsamında bulunan işyerleri dışında kalan esnaf ve sanatkârlarımıza nakdi destek sağlanmalıdır” diye konuştu.
(Haber Merkezi)

 

NAMAZ VAKİTLERİ
PUAN DURUMU
HAVA DURUMU
Gazete Manşetleri
Yol Durumu
E-GAZETE
İL GENELİ COVİD TARAMASI 3
ANKET OYLAMA TÜMÜ
GÜNÜN KARİKATÜRÜ
E-Bülten Kayıt
ARŞİV ARAMA